Zielona Góra,

wtorek, 4 września 2018

Władze miasta odpowiadają w sprawie alejek w przedwojennym Parku Miejskim (Stadtparku/ Volksparku)

Pytanie- czy teren dawnego Stadtparku/ Volksparku na tyłach amfiteatru może zostać posprzątany przez ludność? Chcemy zorganizować akcję sprzątania alejek parkowych przedwojennych. 

Przedwojenne alejki parkowe, które się tam znajdują, są częściowo nieczytelne z powodu chwastów, i chcemy zorganiować sprzątanie tych alejek- wszystkich zaznaczonych na planie miasta wyd. Pharus z r. 1925.

Czy jeśli alejki zostaną posprzątane to jest szansa że ktoś z Urzedu Miasta- już posprzątany park i doprowadzony do stanu z ok. 1925 r.- utrzyma w czystości i będzie dbał o naprawione alejki parkowe, których sieć jest bardzo gęsta, ale są one często mocno zarośnięte? Jest to kilkadziesiąt alejek parkowych.

---
Odpowiedź UM Zielona Góra

Zielona Góra, 3 września 2018 r.
 
Pan
Adam Fularz
 
Poniżej przedstawiam stanowisko Spółek: Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej i Zakładu Gospodarki Komunalnej w Zielonej Górze w sprawie odtworzenia przedwojennych alejek parkowych:
 
Zakład Gospodarki Mieszkaniowej poinformował, że jako administrator lasów komunalnych na terenach leśnych prowadzi gospodarkę leśną  w oparciu o Uproszczony Plan Urządzania Lasu oraz sprząta tereny leśne z nieczystości stałych.

Przedstawiona mapa z alejami sprzed 1925 roku z racji czasu jaki upłynął oraz porastającego drzewostanu w większości sosnowego w wieku 100 - 150 lat nie jest możliwa do odtworzenia w terenie. Wiązało to by się z drogimi pracami geodezyjnymi oraz znaczną i kosztowną wycinką  okazałych ponad 100 letnich drzew.

Natomiast Zakład Gospodarki Komunalnej poinformował, że w obecnym Parku Piastowskim główne alejki parkowe są asfaltowe i w większości pokrywają się z alejkami przedstawionymi na mapce przedwojennej. Nie występują tutaj alejki, które można by odkopać i odtworzyć. Zakład Gospodarki Komunalnej zajmuje się utrzymaniem czystości na terenie Parku na bieżąco.
 
Pozdrawiam
Maria Pięta
 --

__________________________________________________________________________

 

Merkuriusz  Polski

 

Agencja Prasowa. W Krakowie od 3 stycznia 1661 r.


Adam Fularz, manager Radiotelewizji

Prezes Zarządu, Wieczorna.pl SP. Z O. O.,ul. Dolina Zielona 24A,   65-154 Zielona Góra

Wydawnictwo Merkuriusz Polski
"Wieczorna.pl" sp. z o.o.
T +48604443623
F +442035142037
E adam.fularz@wieczorna.pl
Dolina Zielona 24a, PL 65-154 Zielona Góra
KRS 0000416514, NIP 9731008676, REGON 081032764

AGENCJA PRASOWA MERKURIUSZ POLSKI- Wieści i treści od 3 stycznia 1661 

Informuję rozmówcę o przysługującym mu prawie do autoryzacji wypowiedzi udzielonych naszej agencji. Aby skorzystać z prawa, rozmówca niezwłocznie po udzieleniu wypowiedzi dla AP Merkuriusz Polski musi oznajmić że skorzysta z tego prawa. Czas na autoryzację wynosi 6 godzin od otrzymania przez rozmówcę zapisu jego słów.


TEKSTY

Każdego dnia Agencja Merkuriusz udostępnia kilka materiałów prasowych ze wszystkich regionów Polski. Dotyczą one najważniejszych wydarzeń w skali kraju, różnych dziedzin życia. Stanowi źródło informacji dla redakcji prasowych.

ZDJĘCIA

Na zamówienie abonenta udostępniamy serwis fotograficzny. Korzystają z niego serwisy internetowe i redakcje prasowe.

WIDEO

Na zamówienie abonenta udostępniamy serwis video. Korzystają z niego stacje telewizyjne.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Aktualności z Urzędu Miasta