Zielona Góra,

poniedziałek, 27 sierpnia 2018

Wrażenia po spacerze umierającym miastem przy granicy

To nie ma sensu- pomyślałem pod koniec długiego spaceru- gdy przypadkiem spotkany znajomy żegna się ze mną bo wyjeżdża do Szwajcarii.

Wszystkie niemal spotkane tego dzisiejszego wieczoru osoby gdzieś wyjeżdżały. Na przykład do Szwajcarii- 2 osoby. Do Austrii- jedna. Do Norwegii- jedna, i tak dalej. Można by mieć wrażenie że miasto byli opuścili już wszyscy którzy mogli. Ale nie- oto do wyjazdu za pracą zbierają się ostatnie niedobitki młodych pokoleń. Ostatnie młode osoby wyjeżdżają a miasto stało się miastem ludzi po 50-tce.  Czemu?  W Szwajcarii zarobią dziesięć razy tyle.  W Niemczech pięć razy tyle.  I mówiąc to moi rozmówcy dziwią się kto jeszcze pozostaje w Polsce.

Oto spisane z pamięci słowa kumpla który wpadł na chwilę ze świata: - "miasto opustoszalo.  Nie ma gdzie wyjść.  Nic się nie dzieje poza dwoma tanimi dyskotekami. Ludzi młodych nie widać na ulicach miasta choć kiedyś co rusz było ich widać.  Było kilka klubów do których można było pójść i trafić na kogoś znajomego.  Wszystkie te kluby już jednak upadły.  Nie ma gdzie pójść bo kluby upadły.  Nie ma ludzi bo wyjechali." A później rozmawiamy o tym jak opustoszały wschodnie landy Niemiec.

Opr. Adam Fularz

--

__________________________________________________________________________

 

Merkuriusz  Polski

 

Agencja Prasowa. W Krakowie od 3 stycznia 1661 r.


Adam Fularz, manager Radiotelewizji

Prezes Zarządu, Wieczorna.pl SP. Z O. O.,ul. Dolina Zielona 24A,   65-154 Zielona Góra

Wydawnictwo Merkuriusz Polski
"Wieczorna.pl" sp. z o.o.
T +48604443623
F +442035142037
E adam.fularz@wieczorna.pl
Dolina Zielona 24a, PL 65-154 Zielona Góra
KRS 0000416514, NIP 9731008676, REGON 081032764

AGENCJA PRASOWA MERKURIUSZ POLSKI- Wieści i treści od 3 stycznia 1661 

Informuję rozmówcę o przysługującym mu prawie do autoryzacji wypowiedzi udzielonych naszej agencji. Aby skorzystać z prawa, rozmówca niezwłocznie po udzieleniu wypowiedzi dla AP Merkuriusz Polski musi oznajmić że skorzysta z tego prawa. Czas na autoryzację wynosi 6 godzin od otrzymania przez rozmówcę zapisu jego słów.


TEKSTY

Każdego dnia Agencja Merkuriusz udostępnia kilka materiałów prasowych ze wszystkich regionów Polski. Dotyczą one najważniejszych wydarzeń w skali kraju, różnych dziedzin życia. Stanowi źródło informacji dla redakcji prasowych.

ZDJĘCIA

Na zamówienie abonenta udostępniamy serwis fotograficzny. Korzystają z niego serwisy internetowe i redakcje prasowe.

WIDEO

Na zamówienie abonenta udostępniamy serwis video. Korzystają z niego stacje telewizyjne.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Aktualności z Urzędu Miasta