Zielona Góra,

czwartek, 2 sierpnia 2018

Czy polskie prawo karne uniemożliwia wypoczynek większości turystów z Niemiec po polskiej stronie granicy?

Polska ma jedne z najsurowszych systemów prawnych Europy. Wiele przepisów prawa w Polsce jest tak surowych jak na Białorusi lub w Rosji. Redakcja, zaintrygowana ściganiem osób nago w nadgranicznych województwach, wystąpiła do władz jednego z regionów za pośrednictwem urzędu UMWL:

Proszę uprzejmie o informację, czy prawdą jest że w Polsce istnieją ograniczenia prawne uniemożliwiające wypoczynek turystów z krajów sąsiednich?

Chodzi mi o kąpiel słoneczną i kąpiel w wodzie - na waleta, zupełnie nago. Rzekomo w Polsce jest to traktowane jako obnażanie się i surowo karane a nawet ścigane.

Infrmator doniósł natomiast redakcji że np. nad Helenesee przy Frankfurcie nad Odrą ludność kąpie się niemal wyłącznie nago, z niewielką ilością osób z zakrytymi genitaliami. Sam wiele lat mieszkałem w Niemczech i kąpano się tam nago, nazywając to kulturą FKK- Freie KoerperKultur. Robiły to nawet stare kobiety z mocno obwisłymi piersiami czy mężczyźni z wstydliwie krótkimi penisami. Robiono tak w parkach, czy na terenach zielonych.

Na stanie prawnym uniemożliwiającym wypoczynek turystom z Niemiec cierpi np. gospodarka woj. lubuskiego. Co UMWL o tym sądzi?

Reakcja UMWL:

Witam Panie Adamie,
w odpowiedzi na Pana pytania, spieszę powiadomić, że Urząd Marszałkowski Woj. Lubuskiego nie zajmuje się ani doradztwem prawnym, ani interpretacją przepisów prawa, ani też oceną funkcjonowania przepisów prawa karnego, dlatego - w mojej opinii - adekwatnym adresatem Pana pytań powinna być wyspecjalizowana w tej tematyce kancelaria prawna.

Pozdrawiam,

 

Michał Iwanowski

Rzecznik Prasowy Zarządu Województwa Lubuskiego

 

--

__________________________________________________________________________

 

Merkuriusz  Polski

 

Agencja Prasowa. W Krakowie od 3 stycznia 1661 r.


Adam Fularz, manager Radiotelewizji

Prezes Zarządu, Wieczorna.pl SP. Z O. O.,ul. Dolina Zielona 24A,   65-154 Zielona Góra

Wydawnictwo Merkuriusz Polski
"Wieczorna.pl" sp. z o.o.
T +48604443623
F +442035142037
E adam.fularz@wieczorna.pl
Dolina Zielona 24a, PL 65-154 Zielona Góra
KRS 0000416514, NIP 9731008676, REGON 081032764

AGENCJA PRASOWA MERKURIUSZ POLSKI- Wieści i treści od 3 stycznia 1661 

Informuję rozmówcę o przysługującym mu prawie do autoryzacji wypowiedzi udzielonych naszej agencji. Aby skorzystać z prawa, rozmówca niezwłocznie po udzieleniu wypowiedzi dla AP Merkuriusz Polski musi oznajmić że skorzysta z tego prawa. Czas na autoryzację wynosi 6 godzin od otrzymania przez rozmówcę zapisu jego słów.


TEKSTY

Każdego dnia Agencja Merkuriusz udostępnia kilka materiałów prasowych ze wszystkich regionów Polski. Dotyczą one najważniejszych wydarzeń w skali kraju, różnych dziedzin życia. Stanowi źródło informacji dla redakcji prasowych.

ZDJĘCIA

Na zamówienie abonenta udostępniamy serwis fotograficzny. Korzystają z niego serwisy internetowe i redakcje prasowe.

WIDEO

Na zamówienie abonenta udostępniamy serwis video. Korzystają z niego stacje telewizyjne.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Aktualności z Urzędu Miasta