Zielona Góra,

piątek, 8 czerwca 2018

Urząd Miejski w Gorzowie o Uniwersytecie Gorzowskim

UM Gorzów odpowiada w sprawie powołania uniwersytetu przymiotnikowego w Gorzowie:


uprzejmie wyjaśniam, iż dla Miasta istotne jest to, aby szkolnictwo wyższe w Gorzowie tworzyło dla młodych perspektywy zawodowe. Z punktu widzenia edukacji na poziomie niższym (szkół średnich) ważne jest, aby ich absolwenci odnaleźli w ofercie kierunki dające szansę na dobrą pracę na lokalnym rynku. Z tego względu dla Miasta nie jest istotne jaką formę organizacyjna przyjmie wyższa uczelnia, ale jaką ofertę proponuje. 

Na co dzień Wydział Edukacji Urzędu Miasta utrzymuje robocze kontakty z uczelniami w celu organizacji kół naukowych, przygotowywania dnia nauki, czy organizacji konferencji w szkołach. 

w pracach Grupy ds. szkolnictwa wyższego, działającej przy Urzędzie Marszałkowskim w celu opracowania dokumentu pn.:KIERUNKI ROZWOJU SZKOLNICTWA WYŻSZEGO W WOJEWÓDZTWIE LUBUSKIM DO ROKU 2030 r.


Z wyrazami szacunku

Ewa SadowskaList redakcji do UM Gorzów:
 
Szanowni Państwo. 
Ależ- pelna zgoda bo interpretacje prawa są różne. Z tym że zaprezentowana interpretacja prawa, jego wykladnia, jest zgodna z duchem hiperlegalizmu. 
Nie istnieje przepis który zabrania samorządowi miasta - opiniowania projektu powołania uniwersytetu. Państwo uzywajac interpretacji hiperlegalistycznej chcą dowieść że nie mają prawa do wyrażenia własnej opinii czy zabrania stanowiska. Tak jednak  nie jest- samorząd może być podmiotem aktywnym na tym rynku. 
Proszę o inną wykładnię przepisów- wg tej którą postuluję aby użyć- nic nie stoi na przeszkodzie aby samorząd domagał się utworzenia uczelni reprezentując interes gospodarki miasta.

Pozdrawiam
Ps. Dziękuję za odpowiedź i przepraszam za brak zrozumienia dla przyczyn odmowy odpowiedzi poprzednio.

__________________________________________________________________________

 

Merkuriusz  Polski

 

Agencja Prasowa. W Krakowie od 3 stycznia 1661 r.


Adam Fularz, manager Radiotelewizji

Prezes Zarządu, Wieczorna.pl SP. Z O. O.,ul. Dolina Zielona 24A,   65-154 Zielona Góra

Wydawnictwo Merkuriusz Polski
"Wieczorna.pl" sp. z o.o.
T +48604443623
F +442035142037
E adam.fularz@wieczorna.pl
Dolina Zielona 24a, PL 65-154 Zielona Góra
KRS 0000416514, NIP 9731008676, REGON 081032764

AGENCJA PRASOWA MERKURIUSZ POLSKI- Wieści i treści od 3 stycznia 1661 

Informuję rozmówcę o przysługującym mu prawie do autoryzacji wypowiedzi udzielonych naszej agencji. Aby skorzystać z prawa, rozmówca niezwłocznie po udzieleniu wypowiedzi dla AP Merkuriusz Polski musi oznajmić że skorzysta z tego prawa. Czas na autoryzację wynosi 6 godzin od otrzymania przez rozmówcę zapisu jego słów.


TEKSTY

Każdego dnia Agencja Merkuriusz udostępnia kilka materiałów prasowych ze wszystkich regionów Polski. Dotyczą one najważniejszych wydarzeń w skali kraju, różnych dziedzin życia. Stanowi źródło informacji dla redakcji prasowych.

ZDJĘCIA

Na zamówienie abonenta udostępniamy serwis fotograficzny. Korzystają z niego serwisy internetowe i redakcje prasowe.

WIDEO

Na zamówienie abonenta udostępniamy serwis video. Korzystają z niego stacje telewizyjne.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Aktualności z Urzędu Miasta