Zielona Góra,

piątek, 15 czerwca 2018

MZK odpowiada w sprawie festynu w Przylepie

Odpowiedź MZK Zielona Góra w sprawie komunikacji na festyn lotniczy w Przylepie


Dzień dobry Panie Redaktorze

 

 

Odpowiadając na Pana wiadomość wyjaśniam, że nasze służby na bieżąco monitorowały sytuację na przystanku przy Lotnisku w Przylepie oraz na skrzyżowaniu Przylep Strażacka cały czas podczas trwania festynu zarówno w sobotę i niedzielę.

 

Od godziny 22:08 do 23:08 z pętli przy Lotnisku autobusy odjeżdżały co kilka minut.

 

Autobusy tuż po koncercie odjeżdżały z kompletem pasażerów. Były to kursy o 22:15 i 22:23, ale w każdym następnym autobusie  ludzi było coraz mniej. W załączeniu zdjęcia autobusu, który odjechał z Lotniska o godzinie 22:38, a więc 23 minuty po Pana interwencji wykonane na przystanku Przylep Rondo. Jak widać w autobusie znajduje się około 30 osób. Wolne są nawet miejsca siedzące.

 

Do autobusu odjeżdżającego z Lotniska o godzinie 23:00 wsiadło zaledwie 15 osób.

 

Byliśmy na pętli przy Lotnisku do ostatniego pasażera. O godzinie 23:08 odjechał ostatni autobus. Wszyscy pasażerowie zostali odwiezieni. Pana podejrzenie „Jest mało możliwe że podróżnym uda się dotrzeć do celu komunikacją miejską" okazało się nieprawdziwe.

 

Do obsługi festynu zostały skierowane wyłącznie klimatyzowane  pojazdy przegubowe.  Mimo wąskich skrętów i braku mijanek nadzór ruchu i kierowcy współpracowali w celu jak najlepszej obsługi dużego potoku pasażerów. Niektórzy pasażerowie już to docenili, ponieważ otrzymujemy również pozytywne wiadomości. Jedną z nich przesyłam poniżej:

 

 

 

Pozdrawiam,

Jacek Newelski

_______________________________________

Kierownik Sekcji Rozkładów Jazdy i Marketingu

MZK Zielona Góra


Co pisaliśmy:

Ludzie walczą o miejsce w autobusie mzk do Zielonej Góry po skończonym festynie. Około tysiąca osób próbowało wejść do autobusu przegubowego o godz. 22.14. Dojechał kolejny autobus ale i on niewiele pomoże.


Opr. AF

 Po skończonym festynie około tysiąca czy więcej osób czeka bezowocnie na autobus komunikacji miejskiej do centrum Zielonej Góry. Jest mało możliwe że podróżnym uda się dotrzeć do celu komunikacją miejską.

Opr. AF

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Aktualności z Urzędu Miasta