Zielona Góra,

poniedziałek, 18 czerwca 2018

List p. Bonisławskiego: głosujemy na zadania do budżetu obywatelskiego

List nadesłany redakcji przez p. Bonisławskiego:

ZAPRASZAM DO GŁOSOWANIA NA ZADANIA NR 9, 10 ORAZ 11 W OKRĘGU 2 (numery na platformie elektronicznej:  2.9, 2.10 oraz 2.11).
ZADANIA ZGŁOSZONE ZOSTAŁY PRZEZ KLUB MIŁOŚNIKÓW KOLEI SZPROTAWSKIEJ
 
GŁOSOWAĆ MOŻNA ELEKTRONICZNIE Z ADRESU :
 
 
Na koniec piewrszego tygodnia głosowania mamy zebranych ponad 350 głosów przez nas samych plus głosy zebrane przez naszych koalicjantów.
W tym roku rywalizujemy równorzędnie z paroma innymi zadaniami, zgłoszonymi m. in. przez inne ruchy miejskie. Dlatego każdy Wasz głos, nawet pojedyńczy, jest na wagę tego , czy skansen i Park Kolei Szproatwskiej będzie się rozwijał dalej, czy popadnie w marazm.
 
 
Pamiętajcie o tym, że nasze zadania są finansowane wyłącznie z Budżetu Obywatelskiego. W przeciwieństwie do zadań rowerowych, na które miasto wydaje po kilkla milionów złotych  rocznie z innych źródeł, czy zadania powiązane z rewitalizacją, zgłaszane przez inne ruchy miejskie, finansowane z innych programów.
 
Za budową siłowni pod chmurką dla seniorów w środku Parku Kolei Szprotawskiej, galerii dla fotoamatorów naprzeciwko semafora, ratowania ostatnich torów po których jeżdziły pociągi towarowe do zakładów pracy naszych dziadków i ojców stoimy tylko my sami, mieszkańcy miasta, wykonujący różne zawody.
 
To zadania służące nam samym na co dzień. Podobnie jak zadania naszych koalicjantów.
 
W 2018 r., z budżetu obywatelskiego 2017 - 2018 w skansenie powstają:
- nowe ławki
- tor wschodni o długosci ok. 60m, na którym będą eksponowane wagony i parowóz (tory z lat 1905 - 27)
- skrajnik z elementów z 1867 r. ze stacji Chociule pod Sulechowem (rozebrana w 2016 r. linia Konotop - Sulechów - Świebodzin)
- rozjazd podwójny (w ciągu toru zachodniego, który pwostanie w 2019 - 20 roku) z 1912 r. ze stacji Konotop na  rozbieranej w tym roku linii Wolsztyn - Nowa Sól
 
Prace można obserwować przy ul. 1 Maja / Morwowej
 
(...)
 
Klub Miłośników Kolei Szprotawskiej to ruch miejski, który zajmuje się działalnością w obszarze dialogu międzypokoleniowego oraz budowy tożsamości lokalnej w oparciu o tradycje zawodowe mieszkańców Zielonej Góry drugiej połowy XX wieku (1945 - 2000).
 
Zgłoszone zadania wychodzą naprzeciw potrzebom zielonogórskich seniorów, środowiska fotografików, zielonogórskich kolejarzy oraz nauczycieli, historyków i regionalistów. Szczegóły - w załączeniu.
 
W przypadku zainteresowania z Państwa strony prosimy o kontakt.
 
Klub Miłośników Kolei Szprotawskiej prowadzi Muzeum Lokalne Kolei Szprotawskiej i pilotuje powstawanie w Zielonej Górze unikalnego w skali europejskiej skansenu kolei powiatowych. Ostatnio:
- sprowadziliśmy do skansenu najstarszy  infrastrukturalny zabytek kolejowy w Polsce - skrajnik ze stacji Chociule k. Sulechowa, zbudowany z elementów z 1867 roku,
- odkryliśmy w archiuwm Uniwersytetu Technicznego w Berlinie i sprowadziliśmy do Zielonej Góry dokumentację budowlaną przedłużenia kolei szprotawskiej z Zielonej Góry do portu w Cigacicach (z 1925 r.),
- wyremontowaliśmy francuski wagon produkcji kanadyjskiej z 1915 r., którym po II wojnie światowej przewożono konie z UNRRA dla osadników na Dolnym Śląsku.
- aktualnie odnawiamy wagon osobowy z 1890 r. oraz parowóz z 1909 r., które do 2021 roku styaną w skansenie w Parku Kolei Szprotawskiej.
 
Pozdrawiam,
Mieczysław J. Bonisławski
tel. 607 625 979

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Aktualności z Urzędu Miasta