Zielona Góra,

wtorek, 12 czerwca 2018

List Mieczysława Bonisławskiego w sprawie Budżetu Obywatelskiego

ZAPRASZAM DO ZAGŁOSOWANIA NA ZADANIA NR 9, 10 ORAZ 11 W OKRĘGU 2.
 
Klub Miłośników Kolei Szprotawskiej to ruch miejski, który zajmuje się działalnością w obszarze dialogu międzypokoleniowego oraz budowy tożsamości lokalnej w oparciu o tradycje zawodowe mieszkańców Zielonej Góry drugiej połowy XX wieku.
 
Zgłoszone zadania wychodzą naprzeciw potrzebom zielonogórskich seniorów, środowiska fotografików, zielonogórskich kolejarzy oraz nauczycieli, historyków i regionalistów. Szczegóły - w załączeniu.
 
W przypadku zainteresowania z Państwa strony prosimy o kontakt.
 
Klub Miłośników Kolei Szprotawskiej prowadzi Muzeum Lokalne Kolei Szprotawskiej i pilotuje powstawanie w Zielonej Górze unikalnego w skali europejskiej skansenu kolei powiatowych. Ostatnio sprowadziliśmy do skansenu najstarszy  infrastrukturalny zabytek kolejowy w Polsce - skrajnik ze stacji Chociule k. Sulechowa, zbudowany z elementów z 1867 roku, odkryliśmy w archiuwm Uniwersytetu Technicznego w Berlinie i sprowadziliśmy do Zielonej Góry dokumentację budowlaną przedłużenia kolei szprotawskiej z Zielonej Góry do portu w Cigacicach (z 1925 r.), wyremontowaliśmy francuski wagon produkcji kanadyjskiej z 1915 r., którym po II wojnie światowej przewożono konie z UNRRA dla osadników na Dolnym Śląsku. Aktualnie odnawiamy wagon osobowy z 1890 r. oraz parowóz z 1909 r., które do 2012 roku styaną w skansenie w Parku Kolei Szprotawskiej.
 
Pozdrawiam,
Mieczysław J. Bonisławski

--

__________________________________________________________________________

 

Merkuriusz  Polski

 

Agencja Prasowa. W Krakowie od 3 stycznia 1661 r.


Adam Fularz, manager Radiotelewizji

Prezes Zarządu, Wieczorna.pl SP. Z O. O.,ul. Dolina Zielona 24A,   65-154 Zielona Góra

Wydawnictwo Merkuriusz Polski
"Wieczorna.pl" sp. z o.o.
T +48604443623
F +442035142037
E adam.fularz@wieczorna.pl
Dolina Zielona 24a, PL 65-154 Zielona Góra
KRS 0000416514, NIP 9731008676, REGON 081032764

AGENCJA PRASOWA MERKURIUSZ POLSKI- Wieści i treści od 3 stycznia 1661 

Informuję rozmówcę o przysługującym mu prawie do autoryzacji wypowiedzi udzielonych naszej agencji. Aby skorzystać z prawa, rozmówca niezwłocznie po udzieleniu wypowiedzi dla AP Merkuriusz Polski musi oznajmić że skorzysta z tego prawa. Czas na autoryzację wynosi 6 godzin od otrzymania przez rozmówcę zapisu jego słów.


TEKSTY

Każdego dnia Agencja Merkuriusz udostępnia kilka materiałów prasowych ze wszystkich regionów Polski. Dotyczą one najważniejszych wydarzeń w skali kraju, różnych dziedzin życia. Stanowi źródło informacji dla redakcji prasowych.

ZDJĘCIA

Na zamówienie abonenta udostępniamy serwis fotograficzny. Korzystają z niego serwisy internetowe i redakcje prasowe.

WIDEO

Na zamówienie abonenta udostępniamy serwis video. Korzystają z niego stacje telewizyjne.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Aktualności z Urzędu Miasta