czwartek, 21 czerwca 2018

Dawny strumień/ rzeczka "Złota Łącza" przy ul. Foluszowej to kompletnie suche koryto

Niedawno jeszcze płynąca rzeczka o nazwie Złota Łącza to dzisiaj zupełnie suche koryto. Przed chwilą oglądałem je na wysokości mostu przy ulicy Foluszowej nieopodal opuszczonych ruin zbiornika dawnej oczyszczalni ścieków.  

Dzisiaj tylko po rzeźbie terenu i piasku na dnie dawnego koryta można rozpoznać że kiedyś płynęła tutaj rzeczka. Pora chyba nawet na ostateczne usunięcie jej z map i planów miasta.

Przyczyną śmierci rzeczki- poza suszą- może być przerwanie przedwojennego kanału w okolicach budowanej ul. Aglomeracyjnej. Nieopodal placu budowy znajduje się zapadlisko pełne wody z którego sterczą połamane płyty betonowe.  Lecz jest to tylko hipoteza.  Na jej potwierdzenie przemawia fakt zbiegu daty zaniku rzeczki z budową ul. Aglomeracyjnej.

Ostatnio odkopano fragment rzeczki na dystansie około 100 metrów od ul. Zjednoczenia do Węglowej.  W wykopanym rowie stoi woda. Bez podjęcia działań rzeczka najprawdopodobniej przejdzie do historii miasta i zniknie nawet z map.
--

__________________________________________________________________________

 

Merkuriusz  Polski

 

Agencja Prasowa. W Krakowie od 3 stycznia 1661 r.


Adam Fularz, manager Radiotelewizji

Prezes Zarządu, Wieczorna.pl SP. Z O. O.,ul. Dolina Zielona 24A,   65-154 Zielona Góra

Wydawnictwo Merkuriusz Polski
"Wieczorna.pl" sp. z o.o.
T +48604443623
F +442035142037
E adam.fularz@wieczorna.pl
Dolina Zielona 24a, PL 65-154 Zielona Góra
KRS 0000416514, NIP 9731008676, REGON 081032764

AGENCJA PRASOWA MERKURIUSZ POLSKI- Wieści i treści od 3 stycznia 1661 

Informuję rozmówcę o przysługującym mu prawie do autoryzacji wypowiedzi udzielonych naszej agencji. Aby skorzystać z prawa, rozmówca niezwłocznie po udzieleniu wypowiedzi dla AP Merkuriusz Polski musi oznajmić że skorzysta z tego prawa. Czas na autoryzację wynosi 6 godzin od otrzymania przez rozmówcę zapisu jego słów.


TEKSTY

Każdego dnia Agencja Merkuriusz udostępnia kilka materiałów prasowych ze wszystkich regionów Polski. Dotyczą one najważniejszych wydarzeń w skali kraju, różnych dziedzin życia. Stanowi źródło informacji dla redakcji prasowych.

ZDJĘCIA

Na zamówienie abonenta udostępniamy serwis fotograficzny. Korzystają z niego serwisy internetowe i redakcje prasowe.

WIDEO

Na zamówienie abonenta udostępniamy serwis video. Korzystają z niego stacje telewizyjne.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komunikaty