Zielona Góra,

poniedziałek, 4 czerwca 2018

Ceny biletów kolei z Berlina do Zielonej Góry skutecznie odstraszają przed podróżą koleją

Ceny biletów koleją z Berlina do Zielonej Góry odstraszają od podróży. Taryfa CIV, wg której bilety te są wyceniane, powoduje że za podróż do Zielonej Góry z Berlina zapłacimy nierzadko więcej niż z Berlina do Warszawy gdzie obowiązuje cena globalna Berlin- Warszawa Special. Ostatnio podróżowałem z Frankfurtu nad Odrą do Amsterdamu i za bilet kolejowy w przedspprzedaży z jedną przesiadką zapłaciłem 39 Euro. Tymczasem kupno biletu na dzisiaj na dystansie 140 km na witrynie bahn.de pokazuje ceny podobne a nierzadko wyższe:

Ceny biletów wg witryny bahn.de z dzisiaj:
Ceny w Euro:
42,60
36,20
35,30
52,90

Bilety w taryfie tańszej są dostępne tylko dla bardzo wtajemniczonych. Są one dostepne tylko w kasach Przewozy Reg. oraz VBB i kosztują około 14 euro 50 centów, ale oferowane są tylko dwa połączenia na dobę w tej cenie. Kupno biletu "Zielona Gora ticket" w automacie biletowym VBB jest bardzo trudne- znajduje się on w dziale "oferty specjalne" i jest go naprawdę trudno znaleźć. 

Redakcja informuje iż złożyła poniższy wniosek:

Data: poniedziałek, 21 maja 2018
Temat: wniosek do zarządu województwa
Do: Iwanowski Michał <m.iwanowski na serwerze lubuskie.pl>


Wnoszę o to by na spotkaniu członków zarządu województwa lubuskiego z marszałek Elżbietą Anną Polak na czele, z władzami Landu Brandenburgia, z premierem Dr Dietmarem Woidke na czele, w dn. 22 maja br. w niemieckim Guben, poruszono temat:

1.Wprowadzenia biletu Lubuskie Ticket lub Lebus Ticket w cenie 11 euro -czyli w tej samej cenie jak na połączenia z Berlina do Szczecina. Bilet byłby ważny na całe woj. Lubuskie i miasta Gorzów i Zielona Góra.  Byłby konkurencyjny cenowo do biletu Berlin-Szczecin.  Powinien uprawiać do przewozu roweru. Powinien mieć wersję dla małych grup.  Uprawniałby do podróży w relacjach Berlin- teren woj. Lubuskiego i odwrotnie.

2. Dodania sieci kolei woj. Lubuskiego na schemat połączeń związku komunikacji Vbb który to schemat znajduje się na prawie wszystkich stacjach czy w pojazdach, pociagach.


W rozmowie telefonicznej dnia dzisiejszego dodatkowo zaproponowałem pracownikowi UMWL za to odpowiedzialnemu by - podobnie jak na odcinku Berli- Szczecin, oferta biletów VBB była ważna także w pociągach Berlin Warszawa Ekspress (wspólny produkt Deutsche Bahn Fernverkehr/ PKP Intercity). 

--

__________________________________________________________________________

 

Merkuriusz  Polski

 

Agencja Prasowa. W Krakowie od 3 stycznia 1661 r.


Adam Fularz, manager Radiotelewizji

Prezes Zarządu, Wieczorna.pl SP. Z O. O.,ul. Dolina Zielona 24A,   65-154 Zielona Góra

Wydawnictwo Merkuriusz Polski
"Wieczorna.pl" sp. z o.o.
T +48604443623
F +442035142037
E adam.fularz@wieczorna.pl
Dolina Zielona 24a, PL 65-154 Zielona Góra
KRS 0000416514, NIP 9731008676, REGON 081032764

AGENCJA PRASOWA MERKURIUSZ POLSKI- Wieści i treści od 3 stycznia 1661 

Informuję rozmówcę o przysługującym mu prawie do autoryzacji wypowiedzi udzielonych naszej agencji. Aby skorzystać z prawa, rozmówca niezwłocznie po udzieleniu wypowiedzi dla AP Merkuriusz Polski musi oznajmić że skorzysta z tego prawa. Czas na autoryzację wynosi 6 godzin od otrzymania przez rozmówcę zapisu jego słów.


TEKSTY

Każdego dnia Agencja Merkuriusz udostępnia kilka materiałów prasowych ze wszystkich regionów Polski. Dotyczą one najważniejszych wydarzeń w skali kraju, różnych dziedzin życia. Stanowi źródło informacji dla redakcji prasowych.

ZDJĘCIA

Na zamówienie abonenta udostępniamy serwis fotograficzny. Korzystają z niego serwisy internetowe i redakcje prasowe.

WIDEO

Na zamówienie abonenta udostępniamy serwis video. Korzystają z niego stacje telewizyjne.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Aktualności z Urzędu Miasta