Zielona Góra,

wtorek, 15 maja 2018

W Zielonej Górze znajdują się setki symboli rasistowskich

Jak oceniłem wczoraj podróżując po mieście komunikacją miejską, na terenie miasta znajdują się naniesione setki symboli dominacji białej rasy ludzkiej nad innymi rasami. Są to dziesiątki napisów "white power" które np. wczoraj umieszczono na automacie biletowym naprzeciw biblioteki wojewódzkiej na al. Wojska Polskiego, czy też liczne napisy i symbole rasistowskie na pobliskim przystanku PKS. Spotkać można swastyki i inne symbole rasistów, oraz napisy "Szturmowcy" na przystankach (słowo to oznacza nazwę bnopjówek, prawdopodobnie narodoworasistowskich). Są też wlepki. Liczne grafiki nawołują do wieszania, bicia i zabijania członków organiacji antyfaszystowskiej "Antifa". Dziesiątki razy można spotkać tego typu przekaz na ulicach miasta, dość gęsto pokrytych tzw. "celtykami".

Jakiś czas temu w przejściu od ul. Żeromskiego do Pl. Powstańców Wielkopolskich, koło kurii biuskupiej, znajdowały się napisy nawołujące do zabójstwa osób narodowości żydowskiej i do nienawiści wobec imigrantów z Ukrainy, ale zamalowano je farbą w kolorze ugier palony. 

--

__________________________________________________________________________

 

Merkuriusz  Polski

 

Agencja Prasowa. W Krakowie od 3 stycznia 1661 r.


Adam Fularz, manager Radiotelewizji

Prezes Zarządu, Wieczorna.pl SP. Z O. O.,ul. Dolina Zielona 24A,   65-154 Zielona Góra

Wydawnictwo Merkuriusz Polski
"Wieczorna.pl" sp. z o.o.
T +48604443623
F +442035142037
E adam.fularz@wieczorna.pl
Dolina Zielona 24a, PL 65-154 Zielona Góra
KRS 0000416514, NIP 9731008676, REGON 081032764

AGENCJA PRASOWA MERKURIUSZ POLSKI- Wieści i treści od 3 stycznia 1661 

Informuję rozmówcę o przysługującym mu prawie do autoryzacji wypowiedzi udzielonych naszej agencji. Aby skorzystać z prawa, rozmówca niezwłocznie po udzieleniu wypowiedzi dla AP Merkuriusz Polski musi oznajmić że skorzysta z tego prawa. Czas na autoryzację wynosi 6 godzin od otrzymania przez rozmówcę zapisu jego słów.


TEKSTY

Każdego dnia Agencja Merkuriusz udostępnia kilka materiałów prasowych ze wszystkich regionów Polski. Dotyczą one najważniejszych wydarzeń w skali kraju, różnych dziedzin życia. Stanowi źródło informacji dla redakcji prasowych.

ZDJĘCIA

Na zamówienie abonenta udostępniamy serwis fotograficzny. Korzystają z niego serwisy internetowe i redakcje prasowe.

WIDEO

Na zamówienie abonenta udostępniamy serwis video. Korzystają z niego stacje telewizyjne.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Aktualności z Urzędu Miasta