Zielona Góra,

czwartek, 12 kwietnia 2018

Władze miasta odmówiły lepszej komunikacji zastępczej autobusowej dla osób odciętych remontem wiaduktu na ul. Batorego

Mieszkańcy swoje, władze miasta swoje. Rzekomo z przystanku pry ul. Dolina Zielona odjezdża 11 kursów na godzinę. Wczoraj o 21-szej minut 10 stałem na przystanku Centrum, próbując dojechać na os. Dolina Zielona. Nie było jakiegokolwiek autobusu przez najbliższe 15-20 minut. Władze miasta raczą nas fejk-newsami i kłamstwami.


Od: Maria Pięta <M.Pieta na serwerze um.zielona-gora.pl>
Data: 12 kwietnia 2018 08:52
Temat: Odpowiedz na wniosek z dnia 6 kwietnia 2018 r. RISS 4024071 

Zielona Góra, 12 kwietnia 2018 r.

 

Pan

Adam Fularz

 

W nawiązaniu do prowadzonej korespondencji oraz ponowionej prośby w sprawie uruchomienia dodatkowego autobusu Z18 informuję, że z  uwagi na zamknięty przejazd i przejście pod wiaduktem została uruchomiona darmowa linia oznaczona Z19. Zadaniem tej linii jest dowiezienie pasażerów na drugą stronę wiaduktu.

Z kilkudniowych obserwacji MZK, jak i rozmów z pasażerami wynika, że zaproponowana trasa przez ulicę Energetyków, Zjednoczenia, Dąbrowskiego, Kupiecką i Wojska Polskiego odpowiada pasażerom.

Dodatkowo na wnioski pasażerów do trasy linii Z19 włączono dodatkowe przystanki. Z przystanku Dolina Zielona realizowanych jest 11 kursów na godzinę.

Ponadto przejazd autobusu ulicą Źródlaną jest utrudniony, ponieważ droga ta nie jest przystosowana do przejazdów autobusów, m.in. z uwagi na dużą ilość stromych progów zwalniających, parkujące samochody po jednej stronie jezdni, a także stromy wyjazd na ulicę Sulechowską (autobus musiałby wyjechać przodem na pasy jezdni w przeciwnym kierunku).

Jak wpomniałam w poprzedniej korespondencji inwestycja  przeznaczona jest dla mieszkańców, a utrudnienia związane z jej prowadzeniem są przejściowe. Proszę zatem o wyrozumiałość.

 

Maria Pięta

Departament Prezydenta Miasta

 

 

 --

__________________________________________________________________________

 

Merkuriusz  Polski

 

Agencja Prasowa. W Krakowie od 3 stycznia 1661 r.


Adam Fularz, manager Radiotelewizji

Prezes Zarządu, Wieczorna.pl SP. Z O. O.,ul. Dolina Zielona 24A,   65-154 Zielona Góra

Wydawnictwo Merkuriusz Polski
"Wieczorna.pl" sp. z o.o.
T +48604443623
F +442035142037
E adam.fularz@wieczorna.pl
Dolina Zielona 24a, PL 65-154 Zielona Góra
KRS 0000416514, NIP 9731008676, REGON 081032764

AGENCJA PRASOWA MERKURIUSZ POLSKI- Wieści i treści od 3 stycznia 1661 

Informuję rozmówcę o przysługującym mu prawie do autoryzacji wypowiedzi udzielonych naszej agencji. Aby skorzystać z prawa, rozmówca niezwłocznie po udzieleniu wypowiedzi dla AP Merkuriusz Polski musi oznajmić że skorzysta z tego prawa. Czas na autoryzację wynosi 6 godzin od otrzymania przez rozmówcę zapisu jego słów.


TEKSTY

Każdego dnia Agencja Merkuriusz udostępnia kilka materiałów prasowych ze wszystkich regionów Polski. Dotyczą one najważniejszych wydarzeń w skali kraju, różnych dziedzin życia. Stanowi źródło informacji dla redakcji prasowych.

ZDJĘCIA

Na zamówienie abonenta udostępniamy serwis fotograficzny. Korzystają z niego serwisy internetowe i redakcje prasowe.

WIDEO

Na zamówienie abonenta udostępniamy serwis video. Korzystają z niego stacje telewizyjne.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Aktualności z Urzędu Miasta