Zielona Góra,

poniedziałek, 9 kwietnia 2018

Twórcy akcji społecznej Avaaz wzywają do usunięcia Facebooka


Profil w mediach społecznościowych nazwie Avaaz.org wzywa do akcji "Usuń Facebooka" i rozsyła to wezwanie do wielu osób które w przeszłości poparły inicjatywy tego profilu.

Piszą oni:

"To już pewne: Facebook i inne media społecznościowe wymknęły się spod kontroli. Ćwierć MILIARDA kont na Facebooku jest fałszywych! 87 milionom z nas wykradziono dane, by Trump wygrał wybory. Rosyjska kampania dezinformacyjna wygenerowała MILIARDY udostępnień. Ale w środę szef Facebooka Mark Zuckerberg złoży zeznania przed amerykańskim kongresem. To będzie przełom! To także szansa, by zmusić rząd i internetowych gigantów do posprzątania tego bałaganu. "

Przy tym profil ten wzywa do podpisywania deklaracji czy listu do właściciela Facebooka i urzędów regulacyjnych. Podaje przy tym te informacje:

"Rosja wykorzystuje Facebooka jako broń, wywołując coś, co NATO nazywa największą wojną informacyjną w historii. Stworzyła miliony fałszywych kont, stron, serwisów, organizacji podszywających się pod wszystko – od neonazistów przez lewicowe organizacje muzułmańskie aż po jasnowidzące wróżki. Wszystko po to, bypromować skrajną prawicę, infiltrować lewicę i podważać zaufanie do demokracji. Wygenerowano w ten sposób miliardy udostępnień, docierając praktycznie do każdego i każdej z nas.

Facebook twierdzi, że działa szybko, ale od miesięcy gra na zwłokę. Trudno liczyć na przejrzystość ich działań. Mówią: „zaufajcie nam". Na takie zaufanie nie możemy sobie jednak pozwolić, dlatego w tę środę dopilnujmy, aby amerykańscy prawodawcy posunęli sprawę do przodu, a Zuckerberg złożył publiczne zapewnienie, że spełni nasze oczekiwania. (...)

Rosjanie i skrajnie prawicowe kampanie informacyjne są pod wieloma względami lustrzanym odbiciem naszego ruchu. W odpowiedzi na budowanie prawdziwej, globalnej jedności, tworzą fałszywe organizacje, rozprzestrzeniają kłamstwa i oszukują, by dzielić. Dostrzegli w nas potężnego wroga, więc staliśmy się celem ich ataków. To walka o rząd dusz w internecie, o demokrację i naszą przyszłość. Musimy ją wygrać.

Z nadzieją i determinacją,

Ricken, Christoph, Nell, Mia, Fadi, Fatima i Danny wraz z całym zespołem Avaaz"
--

__________________________________________________________________________

 

Merkuriusz  Polski

 

Agencja Prasowa. W Krakowie od 3 stycznia 1661 r.


Adam Fularz, manager Radiotelewizji

Prezes Zarządu, Wieczorna.pl SP. Z O. O.,ul. Dolina Zielona 24A,   65-154 Zielona Góra

Wydawnictwo Merkuriusz Polski
"Wieczorna.pl" sp. z o.o.
T +48604443623
F +442035142037
E adam.fularz@wieczorna.pl
Dolina Zielona 24a, PL 65-154 Zielona Góra
KRS 0000416514, NIP 9731008676, REGON 081032764

AGENCJA PRASOWA MERKURIUSZ POLSKI- Wieści i treści od 3 stycznia 1661 

Informuję rozmówcę o przysługującym mu prawie do autoryzacji wypowiedzi udzielonych naszej agencji. Aby skorzystać z prawa, rozmówca niezwłocznie po udzieleniu wypowiedzi dla AP Merkuriusz Polski musi oznajmić że skorzysta z tego prawa. Czas na autoryzację wynosi 6 godzin od otrzymania przez rozmówcę zapisu jego słów.


TEKSTY

Każdego dnia Agencja Merkuriusz udostępnia kilka materiałów prasowych ze wszystkich regionów Polski. Dotyczą one najważniejszych wydarzeń w skali kraju, różnych dziedzin życia. Stanowi źródło informacji dla redakcji prasowych.

ZDJĘCIA

Na zamówienie abonenta udostępniamy serwis fotograficzny. Korzystają z niego serwisy internetowe i redakcje prasowe.

WIDEO

Na zamówienie abonenta udostępniamy serwis video. Korzystają z niego stacje telewizyjne.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Aktualności z Urzędu Miasta