Zielona Góra,

piątek, 6 kwietnia 2018

Petycja o wprowadzenie komunikacji zbiorowej do wewnątrz osiedla Raculka

do MZK Ziel. Góra


Petycja o wprowadzenie komunikacji zbiorowej do wewnątrz osiedla Raculka 

Szanowni Państwo,

Z uwagi na możliwości układu drogowego postuluję powrót do propozycji przedłużenia lini nr 11 z Raculki mostem z tej dzielnicy nad obwodnicą -do pętli na os. Śląskim. Poprzednio tłumaczyli Państwo że nie, że ulice są za wąskie. Czy możemy się tam wspólnie wybrać i dokonać pomiarów szerokości tych ulic? Państwo mają wg mnie jakieś problemy nieznane innym przewoźnikom autobusowym.

Tym razem proponuję przedłużenie linii nr 11 do os. Śląskiego ul. Stremienną, Karową, i mostem nad obwodnicą, lub inną podobną trasą. Poprzednio dyskutowałem z p.Barbarą o przedłużeniu innej linii trasą przez os. Raculka.  

- dlaczego linia 20 nie kursuje z Raculki na os. Śląskie ulicami Strzemienną, Karową i mostem nad obwodnica, lub Wyścigową, Tarpanową i mostem nad obwodnicą- na os. Śląskie? Czy MZK utrzymuje ze linie powinny omijać osiedla mieszkaniowe? To chyba ewenement komunikacyjny w tej części Europy.

Ad. 4.    Ulice: Rumakowa, Strzemienna, Karowa, podobnie jak ulice na Dolinie Zielonej, są za wąskie by mogły się po niej poruszać autobusy. Skierowanie autobusów linii nr 20 ciągiem tych ulic, nawet jeśli byłoby  możliwe, pogorszyłoby obsługę Osiedla Pomorskiego. Nie można dla wygody bardzo niewielkiej liczby pasażerów utrudniać możliwości dojazdu z osiedli na których mieszka ponad 30.000 ludzi. Autobusy linii nr 20 są zsynchronizowane z autobusami linii nr 8 i 19 z którymi zapewniają naprzemienną i równomierną (tak zwane takty)  obsługę odcinka od przystanku "Centrum" do Osiedla Śląskiego. Ułożenie kursów autobusów linii nr 19 i 20 między kursami autobusów linii nr 8 zapewnia równomierne napełnienie pojazdów tych linii.  Proszę też pamiętać, że nie wszyscy mieszkańcy osiedla Raculka  życzą sobie, aby pod ich domem przejeżdżał autobus, a już tym bardziej zatrzymywał się na przystanku, który byłby zlokalizowany przy ich posesji. Podobnie jak w przypadku osiedla Dolina Zielona promień dojścia do pętli w Raculce nie przekracza 450 metrów.

 

            Miejski Zakład Komunikacji uruchamia kolejne przystanki na tych osiedlach, gdzie jest to możliwe. Przykładem jest zmiana trasy linii nr 12 i uruchomienie przystanków na ul. Elektronowej oraz skierowanie autobusów linii nr 44 na pętlę uliczną na os. Kwiatowym.

 

Pozdrawiam

 

Barbara Langner

 

--

__________________________________________________________________________

 

Merkuriusz  Polski

 

Agencja Prasowa. W Krakowie od 3 stycznia 1661 r.


Adam Fularz, manager Radiotelewizji

Prezes Zarządu, Wieczorna.pl SP. Z O. O.,ul. Dolina Zielona 24A,   65-154 Zielona Góra

Wydawnictwo Merkuriusz Polski
"Wieczorna.pl" sp. z o.o.
T +48604443623
F +442035142037
E adam.fularz@wieczorna.pl
Dolina Zielona 24a, PL 65-154 Zielona Góra
KRS 0000416514, NIP 9731008676, REGON 081032764

AGENCJA PRASOWA MERKURIUSZ POLSKI- Wieści i treści od 3 stycznia 1661 

Informuję rozmówcę o przysługującym mu prawie do autoryzacji wypowiedzi udzielonych naszej agencji. Aby skorzystać z prawa, rozmówca niezwłocznie po udzieleniu wypowiedzi dla AP Merkuriusz Polski musi oznajmić że skorzysta z tego prawa. Czas na autoryzację wynosi 6 godzin od otrzymania przez rozmówcę zapisu jego słów.


TEKSTY

Każdego dnia Agencja Merkuriusz udostępnia kilka materiałów prasowych ze wszystkich regionów Polski. Dotyczą one najważniejszych wydarzeń w skali kraju, różnych dziedzin życia. Stanowi źródło informacji dla redakcji prasowych.

ZDJĘCIA

Na zamówienie abonenta udostępniamy serwis fotograficzny. Korzystają z niego serwisy internetowe i redakcje prasowe.

WIDEO

Na zamówienie abonenta udostępniamy serwis video. Korzystają z niego stacje telewizyjne.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Aktualności z Urzędu Miasta