Zielona Góra,

wtorek, 17 kwietnia 2018

Petycja do władz m. Sulechów dot. projektu "Port rzeczny Zielona Góra"

Petycja do władz m. Sulechów
Czy władze miasta i gminy Sulechów są zainteresowane działaniami związanymi z ożywieniem portu rzecznego dla miasta Zielona Góra?

W porcie działa grupa artystów chcąca ożywienia miejskiego portu.
 Port ten znajduje się w sąsiadujacej z terenem miasta Ziel. Góra- wsi Cigacice. Z Zielonej Góry prowadzi tam droga oraz linia kolei spalinowej (ze zmianą kierunku w m. Sulechów). 

Projekt obejmuje:
- stworzenie oferty turystycznej "Port rzczny Zielona Góra" w ramach której oferowane byłyby rejsy galarami, tramwajami wodnymi, do okolicznych winnic na trasie z portu do Górzykowa (gdzie powstałaby przstań przy winnicach)
- pomysł reaktywacji istniejącej linii kolei turystycznej (czyli linii szynobusu spalinowego) kursującej z Zielonej Góry do Cigacice-Port przez Sulechów- o nazwie "Zielonogórska Kolej Odrzańska" i kursującej w weekendy w czerwcu, lipcu i sierpniu. W centrum wsi Cigacicie, przy nabrzeżu portowym, powstałby przystanek kolejowy o proponowanej nazwie "Port miejski Zielona Góra- Cigacice" przy czym obecny właściciel musiałby udostępnić (wynająć) teren. 
- pomysł przebudowy dawnego spichlerza betonowego z wieżą w stylu wieży zamkowej na atrakcję turystyczną "Zamek Odrzański" - rekonstrukcję średniowiecznego zamku w celach turystycznych (jako zamek będący rekonstrukcją i atrakcją dla rodzin, ze strzelaniem z łuku/ kuszy, zwiedzaniem muzeum zamkowego etc.)
-pomysł uruchomienia klubów wioślarskich, czy kajakarskich.

Wnoszę aby władze m. Sulechów wystąpiły do władz m. Zielona Góra z wnioskiem o wspólną realizację projektu reaktywacji portu rzecznego.


--

__________________________________________________________________________

 

Merkuriusz  Polski

 

Agencja Prasowa. W Krakowie od 3 stycznia 1661 r.


Adam Fularz, manager Radiotelewizji

Prezes Zarządu, Wieczorna.pl SP. Z O. O.,ul. Dolina Zielona 24A,   65-154 Zielona Góra

Wydawnictwo Merkuriusz Polski
"Wieczorna.pl" sp. z o.o.
T +48604443623
F +442035142037
E adam.fularz@wieczorna.pl
Dolina Zielona 24a, PL 65-154 Zielona Góra
KRS 0000416514, NIP 9731008676, REGON 081032764

AGENCJA PRASOWA MERKURIUSZ POLSKI- Wieści i treści od 3 stycznia 1661 

Informuję rozmówcę o przysługującym mu prawie do autoryzacji wypowiedzi udzielonych naszej agencji. Aby skorzystać z prawa, rozmówca niezwłocznie po udzieleniu wypowiedzi dla AP Merkuriusz Polski musi oznajmić że skorzysta z tego prawa. Czas na autoryzację wynosi 6 godzin od otrzymania przez rozmówcę zapisu jego słów.


TEKSTY

Każdego dnia Agencja Merkuriusz udostępnia kilka materiałów prasowych ze wszystkich regionów Polski. Dotyczą one najważniejszych wydarzeń w skali kraju, różnych dziedzin życia. Stanowi źródło informacji dla redakcji prasowych.

ZDJĘCIA

Na zamówienie abonenta udostępniamy serwis fotograficzny. Korzystają z niego serwisy internetowe i redakcje prasowe.

WIDEO

Na zamówienie abonenta udostępniamy serwis video. Korzystają z niego stacje telewizyjne.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Aktualności z Urzędu Miasta