Zielona Góra,

środa, 4 kwietnia 2018

komunikat prasowy UZ: przewodnik po zielonogórskiej przyrodzie

komunikat prasowy UZ

Od: Ewa Sapeńko
Data: 4 kwietnia 2018 13:49
Temat: przewodnik po zielonogórskiej przyrodzieW wyniku powiększenia miasta Zielona Góra w granicach administracyjnych aglomeracji znalazło się wiele ciekawych obiektów przyrodniczych: 61 pomników przyrody, 3 obszary chronionego krajobrazu, 9 użytków ekologicznych, 1 rezerwat, 2 zespoły przyrodniczo-krajobrazowe i 4 obszary Natura 2000. Doktoranci wraz z pracownikami Katedry Ochrony Przyrody Wydziału Nauk Biologicznych Uniwersytetu Zielonogórskiego przygotowali przewodnik pt. Formy Ochrony Przyrody Zielonej Góry. W przewodniku znajdują się opisy przyrodnicze wszystkich form ochrony przyrody znajdujących się w nowych granicach miasta. Opis przyrodniczy każdego obiektu wzbogacony jest o zdjęcia, mapę i wskazówki dojazdu. Taki układ treści oraz kieszonkowy format książki mają zachęcić czytelników do wyjścia „w teren" i osobistego zapoznania się z piękną przyrodą naszego miasta. Autorzy zachęcają do zdobycia "Zielonej Korony Zielonej Góry", czyli odwiedzenia wszystkich obiektów. Jest to doskonały pomysł na aktywne spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu.

Kolejnym celem jaki m.in. przyświecał autorom tego wydawnictwa, jest zachęcenie wszystkich zainteresowanych do wstąpienia w szeregi Ligi Ochrony Przyrody.

 

Przewodnik jest bezpłatny i można go otrzymać w siedzibie Zielonogórskiego Zarządu Okręgu Ligi Ochrony Przyrody (Dom Studencki nr 1 „Rzepicha") przy ul Podgórnej, pokój 100.

 

Więcej informacji można uzyskać na miejscu pod wskazanym adresem lub drogą elektroniczną lop.zgora@onet.eu

Dla członków Ligi Ochrony Przyrody przygotowano więcej nieodpłatnych materiałów opisujących naturalne bogactwo naszego miasta i regionu!

 

 

Ewa Sapeńko

Rzecznik prasowy

Uniwersytetu Zielonogórskiego

ul. Licealna 9

65-417 Zielona Góra


 
--

__________________________________________________________________________

 

Merkuriusz  Polski

 

Agencja Prasowa. W Krakowie od 3 stycznia 1661 r.


Adam Fularz, manager Radiotelewizji

Prezes Zarządu, Wieczorna.pl SP. Z O. O.,ul. Dolina Zielona 24A,   65-154 Zielona Góra

Wydawnictwo Merkuriusz Polski
"Wieczorna.pl" sp. z o.o.
T +48604443623
F +442035142037
E adam.fularz@wieczorna.pl
Dolina Zielona 24a, PL 65-154 Zielona Góra
KRS 0000416514, NIP 9731008676, REGON 081032764

AGENCJA PRASOWA MERKURIUSZ POLSKI- Wieści i treści od 3 stycznia 1661 

Informuję rozmówcę o przysługującym mu prawie do autoryzacji wypowiedzi udzielonych naszej agencji. Aby skorzystać z prawa, rozmówca niezwłocznie po udzieleniu wypowiedzi dla AP Merkuriusz Polski musi oznajmić że skorzysta z tego prawa. Czas na autoryzację wynosi 6 godzin od otrzymania przez rozmówcę zapisu jego słów.


TEKSTY

Każdego dnia Agencja Merkuriusz udostępnia kilka materiałów prasowych ze wszystkich regionów Polski. Dotyczą one najważniejszych wydarzeń w skali kraju, różnych dziedzin życia. Stanowi źródło informacji dla redakcji prasowych.

ZDJĘCIA

Na zamówienie abonenta udostępniamy serwis fotograficzny. Korzystają z niego serwisy internetowe i redakcje prasowe.

WIDEO

Na zamówienie abonenta udostępniamy serwis video. Korzystają z niego stacje telewizyjne.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Aktualności z Urzędu Miasta