Zielona Góra,

środa, 28 marca 2018

Uzupełnienie do: Petycja do MZK Ziel. Góra o obsługę osiedla przy ul. Szwajcarskiej

do MZK Ziel. Góra

Uzupełnienie do: Petycja do MZK Ziel. Góra o obsługę osiedla przy ul. Szwajcarskiej 

Znalazłem że już Państwo odpowiadali na postulat wprowadzenia komunikacji do dużego osiedla domów jednorodzinnych przy ul. Kmicica, które już kilkanaście lat nie ma obsługi kom. miejską. Było to 24 sierpnia 2015 roku, ok. 3 lat temu.

W odpowiedzi na Państwa wcześniejszą korespondencję odpowiadam:

Ad. 2.    Droga między pętlą przy ul. Wyspiańskiego a ul. Szwajcarską jest  zbyt wąska i nie pozwala na minięcie się autobusu z innym pojazdem.


Proszę więc o wysłanie wniosku o utwardzenie szutrem pobocza. Zresztą- możemy się tam udać i wspólnie zmierzyć szerokość tej drogi, bo mam wrażenie że Państwa odpowiedzi to odpowiedzi monopolisty.


 Pokonanie przejazdu kolejowego na tej trasie wymaga wykonania przez kierującego skrętu o 90 stopni i powoduje zagrożenie z uwagi na niewystarczające pole widzenia. Autobus na tym przejeździe się po prostu nie zmieści. 


Szanowni Państwo, wątpię czy Państwa odpowiedź jest zgodna ze stanem faktycznym. Jeżdżą tędy ciężarówki, i szczególnie dużo pojazdów ciężarowych tędy przejeżdżało w czasie budowy domów jednorodzinnych na tymże osiedlu. Nie miały one tych problemów. Ponadto takie usytuowanie przejazdu kolejowego nie jest niczym szczególnym i nie jest to powód by nie prowadzić komunikacji zbiorowej. 


Ponadto w wielu miejscach Ziel. Góry autobusy pokonują skręt 90 stopni i nie jest to powodem dla nie organizowania komunikacji. Kąt 90 stopni owszem, powoduje zagrożenie z uwagi na niewystarczające pole widzenia, z tym się zgadzam, ale to nie powód by z powodu kąta skrętu w ogóle nie organizować komunikacji zbiorowej.

Dlaczego w Zielonej Górze autobusy MZK nie jeżdżą przez przejazdy kolejowe? Czy monopolista MZK ma jakieś obawy w związku z tym? Żadna linia monopolisty nie kursuje przez przejazdy kolejowe na terenie miasta (poza liniami podmiejskimi innych przewoźników na innych rynkach, np. Zieloną Linią PKS). Takie przejazdy istnieją np. na ul. Bema, oraz na końcu ul. Wyspiańskiego- nigdzie tu komunikacja MZK nie jest prowadzona


Przy skrzyżowaniu z ul. Szwajcarską znajduje się mostek z ograniczoną nośnością nie przystosowany do przejazdów pojazdów o masie powyżej 3,5 tony.


To proszę wnioskować o ustawienie znaku że nie dotyczy to autobusów MZK. Precież kursowały tędy ciężarówki. Mostek ten niedawno też przebudowano, i ma on betonowe krawędzie i poręcz.
 

                Zaparkowane po jednej stronie jezdni ulicy Szwajcarskiej samochody również utrudniałyby ruch autobusów, a fragment tej ulicy przy samym schronisku dla zwierząt jest szutrowy i nie nadaje się do ruchu większych pojazdów. 


To nieprawda, nie utrudniałyby - w wersji pętli ulicznzej autobus kursuje tą ulicą tylko w jednym kierunku. Ponadto, w wielu miastach autobusy kursują drogami szutrowymi, przecież MZK także korzysta z szutrowych pętli, np. w Barcikowicach czy w Nowym Kisielinie. Wydaje mi się że Państwo po prostu wprowadzają w błąd licząc że trafi się ktoś naiwny kto Państwu uwierzy.


Zbyt blisko znajdują się również budynki mieszkalne.


Jakież ciekawe są Państwa odpowiedzi. A w którym to miejscu? Przecież piszą Państwo jakby kpili i wciskali kit- po prostu trudno nie odnieść takiego wrażenia. Proszę wskazać miejsce gdzie budynek mieszkalny Państwu zawadza. Wg mnie wyssali to Państwo z palca. Nie ma tam takich budynków albo Państwa firma ma jakieś dziwaczne problemy i nie powinna prowadzić obsługi komunikacyjnej na terenie zurbanizowanym.


Dalszy odcinek tejże ulicy nie nadaje się do ruchu autobusów z uwagi na szerokość drogi i brak możliwości zawrócenia autobusu czy kontynuowania jazdy.


Coraz dziwniejsze są Państwa odpowiedzi. Proponowałem pętlę uliczną Kmicica- Wołodyjowskiego- Szwajcarska z ruchem autobusów jednokierunkowo, w jedną stronę, a na to istnieje wystarczające miejsce.


                Na wniosek mieszkańców ul. Szwajcarskiej i okolic uruchomiliśmy przystanek dla wsiadających przy hotelu "Leśnym" dla autobusów linii nr 44.


Czy to żart? Przecież to jest ok. 1,5 kilometra dalej od schroniska. Państwa rozwiązania problemów są wg mojej oceny całkowicie kuriozalne i godne monopolisty z mentalnością rodem z minionego ustroju totalitarnego. 

Jak Państwu wszystko na ul. Szwajcarskiej przeszkadza- i tamten przejazd kolejowy w ul. Wyspiańskiego także, to proszę skierować linię komunikacyjną ul. Bema, Czubińskiego, Dol. Zieloną, do Szwajcarskiej, albo alternatywnie- ul. M. Skłodowskiej, Żabią, Doliną Zieloną.  
Pozdrawiam,
--

__________________________________________________________________________

 

Merkuriusz  Polski

 

Agencja Prasowa. W Krakowie od 3 stycznia 1661 r.


Adam Fularz, manager Radiotelewizji

Prezes Zarządu, Wieczorna.pl SP. Z O. O.,ul. Dolina Zielona 24A,   65-154 Zielona Góra

Wydawnictwo Merkuriusz Polski
"Wieczorna.pl" sp. z o.o.
T +48604443623
F +442035142037
E adam.fularz@wieczorna.pl
Dolina Zielona 24a, PL 65-154 Zielona Góra
KRS 0000416514, NIP 9731008676, REGON 081032764

AGENCJA PRASOWA MERKURIUSZ POLSKI- Wieści i treści od 3 stycznia 1661 

Informuję rozmówcę o przysługującym mu prawie do autoryzacji wypowiedzi udzielonych naszej agencji. Aby skorzystać z prawa, rozmówca niezwłocznie po udzieleniu wypowiedzi dla AP Merkuriusz Polski musi oznajmić że skorzysta z tego prawa. Czas na autoryzację wynosi 6 godzin od otrzymania przez rozmówcę zapisu jego słów.


TEKSTY

Każdego dnia Agencja Merkuriusz udostępnia kilka materiałów prasowych ze wszystkich regionów Polski. Dotyczą one najważniejszych wydarzeń w skali kraju, różnych dziedzin życia. Stanowi źródło informacji dla redakcji prasowych.

ZDJĘCIA

Na zamówienie abonenta udostępniamy serwis fotograficzny. Korzystają z niego serwisy internetowe i redakcje prasowe.

WIDEO

Na zamówienie abonenta udostępniamy serwis video. Korzystają z niego stacje telewizyjne.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Aktualności z Urzędu Miasta