Zielona Góra,

czwartek, 8 marca 2018

UMWL odpowiada na pytanie dlaczego samorząd woj. lubuskiego wykreślił miasto Szprotawa z planu transportowego. Kolei nie będzie.Od: Tatiana Mikułko-Kozłowska
Data: 8 marca 2018 15:06
Temat: Fwd: ADAM FULARZ: Pytanie dlaczego samorząd woj. lubuskiego wykreślił miasto Szprotawa z planu transportowego. Kolei nie będzie.
Do: Adam Fularz 


Dzień dobry,
przesyłam odp. na pytanie, której udziela Piotr Tykwiński, zastępca dyr Departamentu Infrastruktury i Komunikacji UMWL:

 "Plan transportowy" Województwa Lubuskiego przewiduje odtworzenie połączeń na odcinku Żagań – Szprotawa - Głogów, co jednak uzależnione jest od podwyższenia prędkości technicznej na tej trasie oraz od zwiększenia środków budżetowych na dofinansowanie przewozów użyteczności publicznej. Należy zwrócić uwagę, że obecnie na tym odcinku obowiązują prędkości maksymalne rzędu 20 - 40 km/h. 

Przywrócenie regularnych przewozów pasażerskich jest zatem uzależnione od poprawy parametrów technicznych tej linii kolejowej na całym odcinku, gdyż niskie prędkości i ograniczenia w eksploatacji uniemożliwiają stworzenie na niej atrakcyjnej oferty przewozowej. Plany PKP PLK SA w zakresie odcinka Głogów – Żagań nie zostały dotąd jasno sprecyzowane, więc w czerwcu 2017 roku Województwo Lubuskie wystąpiło do PKP PLK o ujęcie odcinka Głogów - Żagań w swoich planach remontowych.

Nadmieniam również, że podczas dwukrotnych konsultacji społecznych "Planu transportowego" nie wpłynęły żadne wnioski z Urzędu Miejskiego w Szprotawie. Trudno mi więc podać przyczyny dezinformacji jaką prowadzi w tej sprawie Urząd Miejski w Szprotawie. Efektem tego działania może być fałszywa teza postawiona przez pana Adama Fularza, że to „samorząd woj. lubuskiego wykreślił miasto Szprotawa z planu transportowego".Tatiana Mikułko-Kozłowska
p.o. Zastępcy Dyrektora Gabinetu Zarządu

Gabinet Zarządu

Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego, ul. Podgórna 7, 65-057 Zielona Góra
Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego posiada certyfikat ISO 9001:2015


__________________________________________________________________________

 

Merkuriusz  Polski

 

Agencja Prasowa. W Krakowie od 3 stycznia 1661 r.


Adam Fularz, manager Radiotelewizji

Prezes Zarządu, Wieczorna.pl SP. Z O. O.,ul. Dolina Zielona 24A,   65-154 Zielona Góra

Wydawnictwo Merkuriusz Polski
"Wieczorna.pl" sp. z o.o.
T +48604443623
F +442035142037
E adam.fularz@wieczorna.pl
Dolina Zielona 24a, PL 65-154 Zielona Góra
KRS 0000416514, NIP 9731008676, REGON 081032764

AGENCJA PRASOWA MERKURIUSZ POLSKI- Wieści i treści od 3 stycznia 1661 

Informuję rozmówcę o przysługującym mu prawie do autoryzacji wypowiedzi udzielonych naszej agencji. Aby skorzystać z prawa, rozmówca niezwłocznie po udzieleniu wypowiedzi dla AP Merkuriusz Polski musi oznajmić że skorzysta z tego prawa. Czas na autoryzację wynosi 6 godzin od otrzymania przez rozmówcę zapisu jego słów.


TEKSTY

Każdego dnia Agencja Merkuriusz udostępnia kilka materiałów prasowych ze wszystkich regionów Polski. Dotyczą one najważniejszych wydarzeń w skali kraju, różnych dziedzin życia. Stanowi źródło informacji dla redakcji prasowych.

ZDJĘCIA

Na zamówienie abonenta udostępniamy serwis fotograficzny. Korzystają z niego serwisy internetowe i redakcje prasowe.

WIDEO

Na zamówienie abonenta udostępniamy serwis video. Korzystają z niego stacje telewizyjne.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Aktualności z Urzędu Miasta