Zielona Góra,

środa, 14 marca 2018

Komunikat public relations: Wydział Lekarski UZ w Światowym Katalogu Szkół Medycznych


Od: Ewa Sapeńko
Data: środa, 14 marca 2018
Temat: Wydział Lekarski UZ w Światowym Katalogu Szkół MedycznychMiło mi poinformować, że Wydział Lekarski i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego został zarejestrowany w Światowym Katalogu Szkół Medycznych (World Directory of Medical Schools). -Jest to bardzo ważna informacja dla naszych studentów, ponieważ w przyszłości umożliwi im to nostryfikację dyplomu lekarza poza krajami UE, zwłaszcza w USA i w Kanadzie. Absolwenci zagranicznych szkół medycznych, którzy pragną kontynuować edukację w Stanach Zjednoczonych muszą uzyskać certyfikację ECFMG (Educational Commission for Foreign Medical Graduates). Aby otrzymać ten certyfikat należy m.in. przedstawić dokumenty potwierdzające ukończenie uczelni medycznej ujętej w najaktualniejszej wersji Światowego Katalogu. To jeden ważny aspekt, a drugi to fakt, że rejestracja Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu w Katalogu (https://search.wdoms.org/home/SchoolDetail/F0005223 ) gwarantuje rozpoznawalność naszego Wydziału na świecie, dzięki współpracy WDOMS z takim organizacjami jak Światowa Federacja Edukacji Medycznej (World Federation for Medical Education - WFME) oraz Fundacji na rzecz Postępu Międzynarodowej Edukacji Medycznej i Badań Medycznych (Foundation for Advancement of International Medical Education and Research - FAIMER.– powiedziała prof. Agnieszka Zembroń-Łacny, dziekan Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego.

World Directory of Medical Schools łączy informacje zawarte wcześniej w: Katalogu Światowym WHO, Katalogu Międzynarodowej Książki Medycznej (IMED) i Katalogach Avicenna. Znajdują się w nim m.in. informacje dotyczące 2900 uczelni z całego świata (w tym 19 polskich uczelni medycznych i wydziałów prowadzących kierunek lekarski), warunków rekrutacji i czasu trwania studiów medycznych. Od momentu powstania w 2014 r. do katalogu dodano ponad 400 szkół medycznych. Dane w katalogu są na bieżąco aktualizowane.

Lista w katalogu światowym potwierdza, że szkoła medyczna istnieje, jednak nie oznacza uznania, akredytacji ani poparcia ze strony Światowego Katalogu, WFME czy FAIMER.

Więcej na temat World Directory of Medical Schools na stronie https://www.wdoms.org/

 

 

 

 

Ewa Sapeńko

Rzecznik prasowy

Uniwersytetu Zielonogórskiego

ul. Licealna 9

65-417 Zielona Góra

www.uz.zgora.pl


 

Członek Stowarzyszenia

PR i Promocji Uczelni Polskich

www.prom.edu.pl

 

 


--

__________________________________________________________________________

 

Merkuriusz  Polski

 

Agencja Prasowa. W Krakowie od 3 stycznia 1661 r.


Adam Fularz, manager Radiotelewizji

Prezes Zarządu, Wieczorna.pl SP. Z O. O.,ul. Dolina Zielona 24A,   65-154 Zielona Góra

Wydawnictwo Merkuriusz Polski
"Wieczorna.pl" sp. z o.o.
T +48604443623
F +442035142037
E adam.fularz@wieczorna.pl
Dolina Zielona 24a, PL 65-154 Zielona Góra
KRS 0000416514, NIP 9731008676, REGON 081032764

AGENCJA PRASOWA MERKURIUSZ POLSKI- Wieści i treści od 3 stycznia 1661 

Informuję rozmówcę o przysługującym mu prawie do autoryzacji wypowiedzi udzielonych naszej agencji. Aby skorzystać z prawa, rozmówca niezwłocznie po udzieleniu wypowiedzi dla AP Merkuriusz Polski musi oznajmić że skorzysta z tego prawa. Czas na autoryzację wynosi 6 godzin od otrzymania przez rozmówcę zapisu jego słów.


TEKSTY

Każdego dnia Agencja Merkuriusz udostępnia kilka materiałów prasowych ze wszystkich regionów Polski. Dotyczą one najważniejszych wydarzeń w skali kraju, różnych dziedzin życia. Stanowi źródło informacji dla redakcji prasowych.

ZDJĘCIA

Na zamówienie abonenta udostępniamy serwis fotograficzny. Korzystają z niego serwisy internetowe i redakcje prasowe.

WIDEO

Na zamówienie abonenta udostępniamy serwis video. Korzystają z niego stacje telewizyjne.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Aktualności z Urzędu Miasta