Zielona Góra,

środa, 7 marca 2018

Komunikat prasowy PPL na temat liczby pasażerów w porcie lotniczym Zielona Góra- Babimost


INFORMACJA PRASOWA
Komunikat prasowy PPL na temat liczby pasażerów w porcie lotniczym Zielona Góra- Babimost


Nieprzerwany wzrost liczby pasażerów lotniska w Zielonej Górze

Wzrastająca liczba pasażerów, wakacyjne loty i możliwość wykupienia czarteru do Nicei na mecz Stelmetu Enea BC z AS Monaco – w Porcie Lotniczym Zielona Góra tętni życie.

Port Lotniczy Zielona Góra – Babimost obsłużył w lutym 2018 r. 1658 osób. Oznacza to wzrost aż o 153 proc. w stosunku do lutego 2017 roku. W tamtym okresie z Babimostu skorzystało 655 pasażerów. Zainteresowanie rejsami z Zielonej Góry nieprzerwanie rośnie. W najkrótszym miesiącu roku w Babimoście odprawiono prawie o 100 pasażerów więcej niż miesiąc wcześniej (styczeń 2018 – 1562 osoby).

W najbliższym czasie w Porcie Lotniczym Zielona Góra ruch znów się zwiększy. Już 12 marca z lotniska w Babimoście wyruszy szczególna wyprawa. Najlepsza w ostatnich latach w Polsce drużyna koszykarzy Stelmet Enea BC, razem z kibicami, wyleci do Nicei. Wieczorem tego samego dnia, w ramach rozgrywek Ligi Mistrzów, mistrzowie kraju zmierzą się z AS Monaco.

Od sezonu letniego z zielonogórskiego portu pasażerowie będą mogli podróżować wakacyjnymi czarterami do Bułgarii i Turcji.

***

Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze" (PPL) jest wiodącym podmiotem lotniczej infrastruktury transportowej w Polsce. W zasobach PPL znajduje się m.in. Lotnisko Chopina w Warszawie, największy  w Polsce i jeden z większych portów lotniczych w Europie Środkowo–Wschodniej. PPL to również podmiot dominujący Grupy Kapitałowej PPL (GK PPL). Przedsiębiorstwo posiada udziały lub akcje 15 spółek.

Dodatkowych informacji udziela:  
Hubert Wojciechowski
Dyrektor Biura Marketingu i PR    --

__________________________________________________________________________

 

Merkuriusz  Polski

 

Agencja Prasowa. W Krakowie od 3 stycznia 1661 r.


Adam Fularz, manager Radiotelewizji

Prezes Zarządu, Wieczorna.pl SP. Z O. O.,ul. Dolina Zielona 24A,   65-154 Zielona Góra

Wydawnictwo Merkuriusz Polski
"Wieczorna.pl" sp. z o.o.
T +48604443623
F +442035142037
E adam.fularz@wieczorna.pl
Dolina Zielona 24a, PL 65-154 Zielona Góra
KRS 0000416514, NIP 9731008676, REGON 081032764

AGENCJA PRASOWA MERKURIUSZ POLSKI- Wieści i treści od 3 stycznia 1661 

Informuję rozmówcę o przysługującym mu prawie do autoryzacji wypowiedzi udzielonych naszej agencji. Aby skorzystać z prawa, rozmówca niezwłocznie po udzieleniu wypowiedzi dla AP Merkuriusz Polski musi oznajmić że skorzysta z tego prawa. Czas na autoryzację wynosi 6 godzin od otrzymania przez rozmówcę zapisu jego słów.


TEKSTY

Każdego dnia Agencja Merkuriusz udostępnia kilka materiałów prasowych ze wszystkich regionów Polski. Dotyczą one najważniejszych wydarzeń w skali kraju, różnych dziedzin życia. Stanowi źródło informacji dla redakcji prasowych.

ZDJĘCIA

Na zamówienie abonenta udostępniamy serwis fotograficzny. Korzystają z niego serwisy internetowe i redakcje prasowe.

WIDEO

Na zamówienie abonenta udostępniamy serwis video. Korzystają z niego stacje telewizyjne.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Aktualności z Urzędu Miasta