Zielona Góra,

środa, 14 marca 2018

Co z Parkiem Braniborskim? ZTUM zabiera głos.

Zielonogórskie Towarzystwo Upiększania Miasta informuje": "Już po raz drugi Wojewoda uwzględnił skargę mieszkańców ul. Władysława IV na uchwałę Rady Miasta. Mieszkańcy Osiedla Braniborskiego konsekwentnie bronią przyrody i miejsca swojego wypoczynku, wskazali nawet alternatywne miejsca na parking, ale ich nie posłuchano i odrzucono ich pomysły.

Polecamy lekturę uzasadnienia.

Przypomnijmy.
W 2014 roku na wniosek mieszkańców Rada Miasta powołała Zespół Przyrodniczo Krajobrazowy Park Braniborski.
Na początku 2017 urzędnicy rozpoczęli działania zmierzające do likwidacji części Parku i budowę parkingu i drogi dojazdowej.

Determinacja mieszkańców, by ocalić ich zielone miejsce wypoczynku okazała się ogromna, ale urzędnicy wskazują coraz to nowe argumenty za zamianą Parku na parking. Ostatnia uchwała powoływała się na bezpieczeństwo, ale w żaden sposób nie udowodniono, że powstanie parkingu zniweluje zagrożenia i polepszy bezpieczeństwo mieszkańców. Poniżej zamieszczamy dane pokazujące rzeczywistą liczbę wypadków.

Miasto zorganizowało konsultacje społeczne w sprawie parkingu, ale o celowość powstania parkingu pytano rodziców dowożących dzieci do szkoły z innych części miasta, ludzi chodzących do kościoła, a nie interesariuszy, czyli mieszkańców. Mieszkańcy natomiast sami wskazali miejsca pod parking, zgłosili 2 wnioski do Budżetu Obywatelskiego, które nawet nie zostały poddane pod głosowanie Zielonogórzanom."

wg ZTUM/ FB


--

__________________________________________________________________________

 

Merkuriusz  Polski

 

Agencja Prasowa. W Krakowie od 3 stycznia 1661 r.


Adam Fularz, manager Radiotelewizji

Prezes Zarządu, Wieczorna.pl SP. Z O. O.,ul. Dolina Zielona 24A,   65-154 Zielona Góra

Wydawnictwo Merkuriusz Polski
"Wieczorna.pl" sp. z o.o.
T +48604443623
F +442035142037
E adam.fularz@wieczorna.pl
Dolina Zielona 24a, PL 65-154 Zielona Góra
KRS 0000416514, NIP 9731008676, REGON 081032764

AGENCJA PRASOWA MERKURIUSZ POLSKI- Wieści i treści od 3 stycznia 1661 

Informuję rozmówcę o przysługującym mu prawie do autoryzacji wypowiedzi udzielonych naszej agencji. Aby skorzystać z prawa, rozmówca niezwłocznie po udzieleniu wypowiedzi dla AP Merkuriusz Polski musi oznajmić że skorzysta z tego prawa. Czas na autoryzację wynosi 6 godzin od otrzymania przez rozmówcę zapisu jego słów.


TEKSTY

Każdego dnia Agencja Merkuriusz udostępnia kilka materiałów prasowych ze wszystkich regionów Polski. Dotyczą one najważniejszych wydarzeń w skali kraju, różnych dziedzin życia. Stanowi źródło informacji dla redakcji prasowych.

ZDJĘCIA

Na zamówienie abonenta udostępniamy serwis fotograficzny. Korzystają z niego serwisy internetowe i redakcje prasowe.

WIDEO

Na zamówienie abonenta udostępniamy serwis video. Korzystają z niego stacje telewizyjne.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Aktualności z Urzędu Miasta