Zielona Góra,

czwartek, 8 lutego 2018

Oświadczenie Rzecznika Urzędu Miasta Nowa Sól w związku z odmową wypłaty odszkodowania

Oświadczenie poniżsej treści otrzymaliśmy od Rzecznika Urzędu Miasta Nowa Sól w związku z odmową wypłaty odszkodowania. Redakcja nie otrzymała odpowiedzi na pytania o  powody podjęcia decyzji, w pytaniu były stwierdzenia "Z jakich powodów władze Nowej Soli...." czy też "Czy władze miasta są przeciwne..."  albo "Z jakich powodów władze miasta Nowa Sól w osobie Wadima Tyszkiewicza..." lub "Jaka jest opinia władz miasta w osobie Sz. p. Wadima Tyszkiewicza do planu ...".

Bezwzglkędnie więc chodziło mi w dniu wczorajszym o uzyskanie opinii władz miasta Nowa Sól. To nie nastąpiło. Nie otrzymałem też informacji, czy otrzymam odszkodowanie:

---------- Wiadomość przekazana dalej ----------
Od: Ewa Batko <rzecznik   at   nowasol.pl>
Data: 8 lutego 2018 09:55
Temat: autoryzacja
Do: Adam Fularz 


Szanowny Panie,

w nawiązaniu do maila z 7 lutego 2018, autoryzuję swoje wypowiedzi w następujący sposób:

 - nie odmówiłam Panu odpowiedzi na pytania prasowe. Wskazałam podmiot realizujący inwestycję budowy ścieżek rowerowych, którym jest Starostwo Powiatowe w Nowej Soli. Zatem udzieliłam wyczerpującej , rzeczowej i prawdziwej odpowiedzi na pytanie.

-potwierdzam, że czuję się przez Pana zastraszana - Pańskie żądanie ode mnie zadośćuczynienia finansowego nosi znamiona zastraszania. Raz jeszcze informuję, że odpowiedziałam na Pańskie pytania wskazując instytucję realizującą projekt. Wyjaśniłam też, że taką instytucją nie jest  UM Nowa Sól

-potwierdzam, że poprosiłam Pana aby kierował Pan korespondencję do sekretarza miasta.

 

Jednocześnie informuję, że  złożę skargę na Pańskie działanie do Rady Etyki Mediów z prośbą o zbadanie, czy Pańskie działanie nie narusza  przepisów prawa prasowego  oraz podstawowych zasad etyki zawodowej.

Z pozdrowieniami

Ewa Batko, rzecznik prasowa UM Nowa Sól


W dniu 2018-02-07 o 14:43, Adam Fularz pisze:
Do Pani 
Rzecznik Prasowy
Ewa Batko, Urząd Miasta Nowa Sól

Przypomnę Pani że w rozmowie telefonicznej oświadczyła Pani że czuje że ją zastraszam żądając wypłaty odszodowania za uporczywy brak odpowiedzi na pytania prasowe kierowane do władz miasta Nowa Sól.

W nawiązaniu do rozmowy telefonicznej:
Oświadczenia jakie Pani złożyła: 
  • 1. że odmawia odpowiedzi na pytania prasowe (ja podkreślałem że były one kierowane do władz miasta Nowa Sól), 
  • 2. że zastraszyłem Panią (domagałem się wypłaty odszkodowania, które nadal utrzymuję że mi się należy jako wydawcy). Oświadczyła Pani także że o fakcie zastraszenia jakiego miałem dokonać domagając się odszodowania, poinformuje Pani Sekretarza Miasta p. Krzysztofa Marcińca.
  • 3. I że domaga się Pani kierowania wszelkiej korespondencji do sekretarza urzędu Miasta p. Krzysztofa Marcińca, jednocześnie wnosząc bym nie kierował do Pani żadnych pytań etc.
sprządzono wg zapisu rozmowy. Proszę o uzupełnienie i autoryzację wypowiedzi w terminie 6 godzin od godziny 14.45 dnia 7.2.2018

Pytanie w zwązku z pozwem sądowym
Czy ewentualne odszodowanie za odmowę odpowiedzi na pytania prasowe zechce Pani wypłacic jako osoba prywatna, czy też pozew sądowy mam złozyć Pani pracodawcy?
Pozdrawiam,

--

__________________________________________________________________________

 

Merkuriusz  Polski

 

Agencja Prasowa. W Krakowie od 3 stycznia 1661 r.


Adam Fularz, manager Radiotelewizji

Prezes Zarządu, Wieczorna.pl SP. Z O. O.,ul. Dolina Zielona 24A,   65-154 Zielona Góra

Wydawnictwo Merkuriusz Polski
"Wieczorna.pl" sp. z o.o.
T +48604443623
Dolina Zielona 24a, PL 65-154 Zielona Góra
KRS 0000416514, NIP 9731008676, REGON 081032764

AGENCJA PRASOWA MERKURIUSZ POLSKI- Wieści i treści od 3 stycznia 1661 

Informuję rozmówcę o przysługującym mu prawie do autoryzacji wypowiedzi udzielonych naszej agencji. Aby skorzystać z prawa, rozmówca niezwłocznie po udzieleniu wypowiedzi dla AP Merkuriusz Polski musi oznajmić że skorzysta z tego prawa. Czas na autoryzację wynosi 6 godzin od otrzymania przez rozmówcę zapisu jego słów.


TEKSTY

Każdego dnia Agencja Merkuriusz udostępnia kilka materiałów prasowych ze wszystkich regionów Polski. Dotyczą one najważniejszych wydarzeń w skali kraju, różnych dziedzin życia. Stanowi źródło informacji dla redakcji prasowych.

ZDJĘCIA

Na zamówienie abonenta udostępniamy serwis fotograficzny. Korzystają z niego serwisy internetowe i redakcje prasowe.

WIDEO

Na zamówienie abonenta udostępniamy serwis video. Korzystają z niego stacje telewizyjne.
--


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Aktualności z Urzędu Miasta