Zielona Góra,

piątek, 2 lutego 2018

Komunikat prasowy: Gąsienica Tour już 4 lutego w Zielonej Górze

Komunikat prasowy
Gąsienica Tour już 4 lutego w Zielonej Górze


Lubuska Koalicja Prodemokratyczna 

zbieg ulic al. Niepodległości i ul. Bohaterów Westerplatte przez zielonogórski deptak, wokół ratusza do pomnika Bachusa

W dniu 4.02.2018 r. w Zielonej Górze pojawi się happening Gąsienice Tour 2018 PL. 
To międzynarodowy projekt artystyczno-satyryczny, którego celem jest walka z politycznym populizmem.
Założeniem happeningu Gąsienice Tour 2017 - 2018 PL jest pokazanie społeczeństwu, czym jest populizm, jak gra na ludzkich emocjach i jaki jest prawdziwy cel wykorzystujących go polityków. Celem tym nie jest poprawa losu współobywateli ani lepsza organizacja aparatu państwowego, lecz po prostu władza, najlepiej władza niczym nieograniczona, pozwalająca na nieliczenie się z wyborcami i na dostęp do pieniędzy, a wreszcie władza zachłanna, nienasycona, konsumująca zgromadzone zasoby i niszcząca wartości.

Właśnie taki typ władzy symbolizują gąsienice zjadające liść z napisem „demokracja" to główny element instalacji artystycznej, która od 4 listopada odwiedza kolejne polskie miasta.

W dniu 4 lutego o godz. 14:00 instalacja wraz z aktywistami z Lubuskiej Koalicji Prodemokratycznej przemieści się ze zbiegu ulic al. Niepodległości i Placu Bohaterów, przez zielonogórski deptak wokół ratusza pod pomnik Bachusa gdzie organizatorzy przybliżą uczestnikom cel zorganizowanego wydarzenia.

Instalacja została zaprojektowana na paradę w Düsseldorfie przez Jacquesa Tilly'ego, artystę znanego ze śmiałych satyr politycznych. Po paradzie miała zostać zniszczona, jednak zainteresowali się nią aktywiści z czeskiej grupy Kaputin. Czesi przemierzyli z nią cały kraj, tłumacząc rodakom, dlaczego nie należy dać się zwieść chwytliwym populistycznym hasłom, a przede wszystkim dlaczego jest tak ważne, by uczestniczyć w wyborach i dać odpór odśrodkowym ruchom prawicowym, które chcą zniszczyć wspólnotę europejską.

Po Czechach przyszła kolej na Polskę. My również uważamy, że należy mówić otwarcie o zagrożeniu demokracji przez ruchy populistyczne i nie bać się nazywać rzeczy po imieniu. Chcemy przeciwstawiać się fali fałszu i zobojętnienia, a przede wszystkim przypominać ludziom, że to oni sami, nikt inny, są odpowiedzialni za przyszłość naszego kraju.

Serdecznie zapraszamy
Koniec komunikatu prasowego

--

__________________________________________________________________________

 

Merkuriusz  Polski

 

Agencja Prasowa. W Krakowie od 3 stycznia 1661 r.


Adam Fularz, manager Radiotelewizji

Prezes Zarządu, Wieczorna.pl SP. Z O. O.,ul. Dolina Zielona 24A,   65-154 Zielona Góra

Wydawnictwo Merkuriusz Polski
"Wieczorna.pl" sp. z o.o.
T +48604443623
F +442035142037
E adam.fularz@wieczorna.pl
Dolina Zielona 24a, PL 65-154 Zielona Góra
KRS 0000416514, NIP 9731008676, REGON 081032764

AGENCJA PRASOWA MERKURIUSZ POLSKI- Wieści i treści od 3 stycznia 1661 

Informuję rozmówcę o przysługującym mu prawie do autoryzacji wypowiedzi udzielonych naszej agencji. Aby skorzystać z prawa, rozmówca niezwłocznie po udzieleniu wypowiedzi dla AP Merkuriusz Polski musi oznajmić że skorzysta z tego prawa. Czas na autoryzację wynosi 6 godzin od otrzymania przez rozmówcę zapisu jego słów.


TEKSTY

Każdego dnia Agencja Merkuriusz udostępnia kilka materiałów prasowych ze wszystkich regionów Polski. Dotyczą one najważniejszych wydarzeń w skali kraju, różnych dziedzin życia. Stanowi źródło informacji dla redakcji prasowych.

ZDJĘCIA

Na zamówienie abonenta udostępniamy serwis fotograficzny. Korzystają z niego serwisy internetowe i redakcje prasowe.

WIDEO

Na zamówienie abonenta udostępniamy serwis video. Korzystają z niego stacje telewizyjne.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Aktualności z Urzędu Miasta