Zielona Góra,

poniedziałek, 12 lutego 2018

Komunikat: O możliwości zastosowania dronów do akcji straży pożarnej na terenie przygranicznym i w Euroregionie Sprewa-Nysa-Bóbr


Od: Ewa Sapeńko
Data: 12 lutego 2018 11:09
Temat: O możliwości zastosowania dronów do akcji straży pożarnej na terenie przygranicznym i w Euroregionie Sprewa-Nysa-BóbrJutro, 13 lutego 2018 r., w godz. od 10.00 do 14.00 w siedzibie Parku Naukowo-Technologicznego Uniwersytetu Zielonogórskiego Sp. z o.o., ul. Nowy Kisielin przy ul. Syrkiewicza 6 odbędzie się pierwszy z czterech zaplanowanych warsztatów mających na celu przeprowadzenie analizy możliwości zastosowania dronów do akcji straży pożarnej na terenie przygranicznym i w Euroregionie Sprewa-Nysa-Bóbr.

 

Transgraniczne wykorzystanie bezzałogowych urządzeń latających (niem. GEvUFF) to projekt realizowany w ramach programu Interreg A przez Brandenburski Uniwersytet Techniczny w Cottbus – Senftenberg, Katedrę Przemysłowej Technologii Informatycznej oraz Wydział Mechaniczny Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Koordynatorem Projektu jest prof. Uwe Meinberg z Brandenburskiego Uniwersytetu Technicznego w Cottbus – Senftenberg we współpracy z prof. Justyną Patalas-Maliszewską z Wydziału Mechanicznego Uniwersytetu Zielonogórskiego. Partnerami projektu są Urząd Miasta Zielona Góra oraz Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Zielonej Górze, którzy będą prowadzić działania w Euroregionie „Sprewa-Nysa-Bóbr" mające na celu przeprowadzenie analizy możliwości zastosowania dronów do akcji straży pożarnej. Straż pożarna posiada wiele możliwości technicznych pozwalających na szybkie i odpowiednie udzielenie pomocy. Zastosowanie w tym celu dronów stanowi dość nowe zagadnienie.

Celem projektu przeprowadzanego z udziałem partnerów wewnętrznych i zewnętrznych jest określenie, gdzie oraz w jakich sytuacjach użycie dronów do akcji strażackich może stanowić pomocne uzupełnienie działań w Euroregionie Sprewy-Nysy-Bobru oraz na terenie przygranicznym.

W czasie czterech warsztatów (warsztat otwierający, warsztat poświęcony zagadnieniom prawnym, warsztat poświęcony technologii i warsztat podsumowujący) przewidziane są dyskusje z udziałem ekspertów na temat wymagań technicznych, kwestii prawnych i potencjalnych scenariuszy wykorzystania dronów.

 

Terminy pozostałych warsztatów:

Warsztat 2 - Prawo

Termin: 11.04.2018 10.00 – 14.00

Miejsce: Zielona Góra

 

Warsztat 3 - Technologia

Termin: 09.05.2018 10.00 – 14.00

Miejsce: Cottbus

 

Warsztat 4 - Zakończenie

Termin: 20.06.2018 10.00 – 14.00

Miejsce: Cottbus

 

 

Ewa Sapeńko

Rzecznik prasowy

Uniwersytetu Zielonogórskiego

ul. Licealna 9

65-417 Zielona Góra


Członek Stowarzyszenia

PR i Promocji Uczelni Polskich

www.prom.edu.pl

 

 
--

__________________________________________________________________________

 

Merkuriusz  Polski

 

Agencja Prasowa. W Krakowie od 3 stycznia 1661 r.


Adam Fularz, manager Radiotelewizji

Prezes Zarządu, Wieczorna.pl SP. Z O. O.,ul. Dolina Zielona 24A,   65-154 Zielona Góra

Wydawnictwo Merkuriusz Polski
"Wieczorna.pl" sp. z o.o.
T +48604443623
F +442035142037
E adam.fularz@wieczorna.pl
Dolina Zielona 24a, PL 65-154 Zielona Góra
KRS 0000416514, NIP 9731008676, REGON 081032764

AGENCJA PRASOWA MERKURIUSZ POLSKI- Wieści i treści od 3 stycznia 1661 

Informuję rozmówcę o przysługującym mu prawie do autoryzacji wypowiedzi udzielonych naszej agencji. Aby skorzystać z prawa, rozmówca niezwłocznie po udzieleniu wypowiedzi dla AP Merkuriusz Polski musi oznajmić że skorzysta z tego prawa. Czas na autoryzację wynosi 6 godzin od otrzymania przez rozmówcę zapisu jego słów.


TEKSTY

Każdego dnia Agencja Merkuriusz udostępnia kilka materiałów prasowych ze wszystkich regionów Polski. Dotyczą one najważniejszych wydarzeń w skali kraju, różnych dziedzin życia. Stanowi źródło informacji dla redakcji prasowych.

ZDJĘCIA

Na zamówienie abonenta udostępniamy serwis fotograficzny. Korzystają z niego serwisy internetowe i redakcje prasowe.

WIDEO

Na zamówienie abonenta udostępniamy serwis video. Korzystają z niego stacje telewizyjne.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Aktualności z Urzędu Miasta