Zielona Góra,

czwartek, 11 stycznia 2018

Wniosek do UM Zielona Góra w sprawie placu przed dworcem kolejowym

Wniosek w ramach konsultacji zagospod. placu przed tunelem dworca PKP 

W związku z ogłoszeniem w czasopiśmie Łącznik Zielonogórski o konsultacjach społ. wnoszę w ramach zagospod. w/w placu o stworzenie tutaj ekspozycji pokazującej dawne zdjęcia dokumentujące historię transportu w regionie:  

1. 
O ustawienie tablicy z historią dworca kolejowego Zielona Góra i jego dawnymi budowlami, w tym przedwojennymi djęciami budynku, peronów etc. 
2.
o ustawienie tablicy informacyjnej "Nieistniejąće dworce kolejowe Zielonej Góry" o dawnych stacjach kolei podmiejskiej miasta Zielona Góra, tzw.  kolei szprotawskiej zawierajacej zdjęcia stacji na terenie miasta (Ochla, Jędrzychów, Górne Miasto, Plac Strzelecki -st. towarowa, Dworzec Szprotawski - jego zdjęcie także istnieje, oraz planowanej stacji przy ulicy Jędrychowskiej bodajże- jej dokumentacja istnieje), 

3. o ustawienie tablicy informacyjnej zawierającej mapkę przebiegu kolei podmiejskiej do Szprotawy i informacji ze w tym miejscu znajdowal sie dworzec poczatkowy kolei podmiejskiej Zielonej Gory tzw szprotawskiej

4. O ustawienie tablicy informującej o nieistniejących już liniach kolejowych pasażerskich z Ziel. Góry do: Wolsztyna, Świebodzina, Lubska, Otynia i Konotopu, Bojadeł, Gubina, kożuchowa, Sławy etc. 

5. O ustawienie tablicy informacyjnej o zlikwidowanym przewoźniku kolejowym Lubuskie Koleje Regionalne.

6. O ustawienie tablicy dokumentującej historię produkcji tramwajów, lokomotyw pociągów pasażerskich i wagonów pasażerskich w Ziel. Górze

7. 
Myśle że moznaby tam umieścić jakieś zabytki kolejowe. We Wrocławiu wielką atrakcją turystyczną jest ustawiona pionowo lokomotywa, turyści często robią jej zdjęcia.

Pozdrawiam,
--

__________________________________________________________________________

 

Merkuriusz  Polski

 

Agencja Prasowa. W Krakowie od 3 stycznia 1661 r.


Adam Fularz, manager Radiotelewizji

Prezes Zarządu, Wieczorna.pl SP. Z O. O.,ul. Dolina Zielona 24A,   65-154 Zielona Góra

Wydawnictwo Merkuriusz Polski
"Wieczorna.pl" sp. z o.o.
T +48604443623
F +442035142037
E adam.fularz@wieczorna.pl
Dolina Zielona 24a, PL 65-154 Zielona Góra
KRS 0000416514, NIP 9731008676, REGON 081032764

AGENCJA PRASOWA MERKURIUSZ POLSKI- Wieści i treści od 3 stycznia 1661 

Informuję rozmówcę o przysługującym mu prawie do autoryzacji wypowiedzi udzielonych naszej agencji. Aby skorzystać z prawa, rozmówca niezwłocznie po udzieleniu wypowiedzi dla AP Merkuriusz Polski musi oznajmić że skorzysta z tego prawa. Czas na autoryzację wynosi 6 godzin od otrzymania przez rozmówcę zapisu jego słów.


TEKSTY

Każdego dnia Agencja Merkuriusz udostępnia kilka materiałów prasowych ze wszystkich regionów Polski. Dotyczą one najważniejszych wydarzeń w skali kraju, różnych dziedzin życia. Stanowi źródło informacji dla redakcji prasowych.

ZDJĘCIA

Na zamówienie abonenta udostępniamy serwis fotograficzny. Korzystają z niego serwisy internetowe i redakcje prasowe.

WIDEO

Na zamówienie abonenta udostępniamy serwis video. Korzystają z niego stacje telewizyjne.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Aktualności z Urzędu Miasta