Zielona Góra,

wtorek, 16 stycznia 2018

O awaryjnym lądowaniu samolotu LOT z logotypem woj. lubuskiego na burcieDo UMWL

Czy to prawda że samolot który przedwczoraj lądował awaryjne w Warszawie to samolot oklejony logotypami województwa lubuskiego i przez około miesiąc mógł być uszkodzony i jako niesprawny kursował na trasie do Babimostu? Czy UMWL potwierdza iż samolot z logotypami województwa to samolot który lądował awaryjne i był to samolot po zderzeniu?

Odpowiedzi:

Witam Panie Adamie, poniżej odpowiedź, której udziela:
Sławomir Kotylak
Dyrektor
Departamentu Infrastruktury i Komunikacji
Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego
w Zielonej Górze

Odpowiadając na pytanie dotyczące awaryjnego lądowania samolotu PLL LOT na Lotnisku Chopina w Warszawie w środę 10 stycznia 2018 r. potwierdzam, że awarii uległ samolot Bombardier Dash Q400, oznakowany logotypem Województwa Lubuskiego.
Ponadto informuję, że Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego nie ma dostępu do informacji na temat stanu technicznego samolotów użytkowanych przez PLL LOT. 

Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego nie ma również kompetencji co do oceny bezpieczeństwa usług świadczonych przez PLL LOT. Do kontroli jakości i standardów wdrożonych przez dany podmiot funkcjonujący w sektorze lotniczym i wykonujący określone usługi, powołane są określone prawem instytucje. W Polsce jest to m.in. Urząd Lotnictwa Cywilnego (ULC) oraz Polska Agencja Żeglugi Powietrznej (PAŻP). 

Każdy podmiot funkcjonujący w sektorze lotniczym, w tym PLL LOT, jest zobowiązany do świadczenia usług na najwyższym poziomie (z zachowaniem wszelkich wymaganych przez ULC standardów bezpieczeństwa), co jest gwarantowane przez obowiązek uzyskania przez podmiot stosownego certyfikatu jakości (np. w oparciu o międzynarodowe normy ISO 9001).-- 

według: informacji dostarczył Michał Iwanowski

Rzecznik Prasowy Zarządu Województwa Lubuskiego

 

__________________________________________________________________________

 

Merkuriusz  Polski

 

Agencja Prasowa. W Krakowie od 3 stycznia 1661 r.


Adam Fularz, manager Radiotelewizji

Prezes Zarządu, Wieczorna.pl SP. Z O. O.,ul. Dolina Zielona 24A,   65-154 Zielona Góra

Wydawnictwo Merkuriusz Polski
"Wieczorna.pl" sp. z o.o.
T +48604443623
F +442035142037
E adam.fularz@wieczorna.pl
Dolina Zielona 24a, PL 65-154 Zielona Góra
KRS 0000416514, NIP 9731008676, REGON 081032764

AGENCJA PRASOWA MERKURIUSZ POLSKI- Wieści i treści od 3 stycznia 1661 

Informuję rozmówcę o przysługującym mu prawie do autoryzacji wypowiedzi udzielonych naszej agencji. Aby skorzystać z prawa, rozmówca niezwłocznie po udzieleniu wypowiedzi dla AP Merkuriusz Polski musi oznajmić że skorzysta z tego prawa. Czas na autoryzację wynosi 6 godzin od otrzymania przez rozmówcę zapisu jego słów.


TEKSTY

Każdego dnia Agencja Merkuriusz udostępnia kilka materiałów prasowych ze wszystkich regionów Polski. Dotyczą one najważniejszych wydarzeń w skali kraju, różnych dziedzin życia. Stanowi źródło informacji dla redakcji prasowych.

ZDJĘCIA

Na zamówienie abonenta udostępniamy serwis fotograficzny. Korzystają z niego serwisy internetowe i redakcje prasowe.

WIDEO

Na zamówienie abonenta udostępniamy serwis video. Korzystają z niego stacje telewizyjne.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Aktualności z Urzędu Miasta