Zielona Góra,

poniedziałek, 29 stycznia 2018

Komunikat prasowy UZ: Stypendia ministra nauki i szkolnictwa wyższego za wybitne osiągnięcia dla studentów UZ

Komunikat prasowy UZ

Od: Ewa Sapeńko
Data: 29 stycznia 2018 10:33
Temat: Stypendia ministra nauki i szkolnictwa wyższego za wybitne osiągnięcia dla studentów UZ31 stycznia 2018 r. (środa), o godz. 11.00 w Sali Senatu Uniwersytetu Zielonogórskiego przy ul. Licealnej 9 zostaną wręczone stypendia ministra nauki i szkolnictwa wyższego za wybitne osiągnięcia w roku akademickim 2017/2018. Tym razem otrzymało je sześcioro studentów Uniwersytetu. Wysokość stypendium w przypadku studentów wynosi 15 000 zł i jest wypłacane jednorazowo.

Tak jak rok temu, tak i tym razem, stypendystami zostali studenci Wydziału Artystycznego oraz Wydziału Ekonomii i Zarządzania:

1.         Anna Sokalska - logistyka

2.         Hubert Gliński - logistyka

3.         Łukasz Śliwiński - logistyka

4.         Patrycja Kamola - edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej

5.         Liwia Litecka - malarstwo

6.         Izabela Sak - malarstwo

 

Do Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego wpłynęło 1861 wniosków o przyznanie stypendium ministra za wybitne osiągnięcia, w tym 1275 wniosków studentów i 586 wniosków doktorantów. Stypendia otrzymało 645 studentów i 78 doktorantów. Wnioski były oceniane przez Zespół do spraw oceny wniosków o przyznanie stypendium ministra za wybitne osiągnięcia, w którego skład wchodzi 24 ekspertów reprezentujących siedem obszarów nauki i sztukę. Wnioski były oceniane metodą punktową. Punkty przyznawane były za poszczególne osiągnięcia naukowe i artystyczne związane ze studiami oraz za osiągnięcia w sporcie.

 

 

 

Trójka studentów z Wydziału Ekonomii i Zarządzania, którzy otrzymali stypendium ministra nauki i szkolnictwa wyższego studiuje logistykę. Hubert Gliński jest na III roku, a Anna Sokalska i Łukasz Śliwiński na IV roku (7. semestrze - logistyka to kierunek inżynierski i studia I stopnia trwają 3,5 roku).

Cała trójka należy do Koła Naukowego Logistyki „LogUZ" działającego przy Zakładzie Logistyki na Wydziale Ekonomii i Zarządzania. Opiekunami tego koła są: dr hab. inż. Krzysztof Witkowski, prof. UZ, dr Katarzyna Huk, dr Agnieszka Perzyńska oraz mgr Mateusz Kurowski. W 2017 r. ciężko pracowali na swój sukces. Są autorami wielu artykułów naukowych, które zostały opublikowane w monografiach oraz w prestiżowych czasopismach. Chętnie uczestniczą w konferencjach naukowych o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Współorganizowali II Zielonogórskie Dni Logistyki.

W tym roku, wraz z kolegami z koła, organizują kolejną edycję międzynarodowej konferencji naukowej mSVOK 2018. Spodziewają się gości ze Słowacji, Czech, Serbii i Macedonii.

 

Patrycja Kamola - stypendium ministra nauki i szkolnictwa wyższego otrzymała już po raz trzeci.

P. Kamola jest absolwentką wokalistyki jazzowej na kierunku jazz i muzyka estradowa Uniwersytetu Zielonogórskiego. Obecnie kończy studia magisterskie z wokalistyki jazzowej na Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach, Studium Pedagogiczne oraz równoległe studia magisterskie na edukacji artystycznej w zakresie sztuki muzycznej na Uniwersytecie Zielonogórskim.

Występując na festiwalach jazzowych, obok Stanleya Breckenridge`a czy Jazz Band Ball Orchestra, miała przyjemność współpracować z m.in. Mike Russellem - gitarzystą i zdobywcą statuetki Grammy, Jennifer Batten - gitarzystką Michaela Jacksona, Jackiem J.J. Jagusiem - zdobywcą tytułu „Najlepszego gitarzysty bluesowego w Polsce" oraz Brianem Fentressem - amerykańskim wokalistą gospel.

W swoim dorobku ma udział w sesjach nagraniowych pięciu płyt, natomiast w 2016 r. wydała swoją solową płytę pt. Patrycja Kamola „Czekając na miłość", zawierającą jej autorskie kompozycje. W 2017 r. ten album został nominowany do finału konkursu fonograficznego „Płytowy debiut 2016 roku", w którym wygrał w kategorii jazz, a także uzyskał status ZŁOTEJ PŁYTY. Utwory z tej płyty emitowane są w wielu polskich rozgłośniach radiowych, m. in. w I Programie Polskiego Radia.

Patrycja Kamola stale wpisuje się w kalendarz wielu uroczystości kulturalnych i muzycznych, występując między innymi na ogólnopolskich Zaduszkach Jazzowych czy podczas cyklu „Witelon Music Night", a także współorganizując cykle koncertów „Vincero z muzyką i poezją", „Jazz Vocal Night" i „Blues Vocal Night". Patrycja Kamola włącza się również w działalność społeczną i charytatywną, za co w 2017 r. otrzymała honorową odznakę „Przyjaciel Dziecka". W ubiegłym roku, jako wokalistka, została wyróżniona tytułem „Jazzowego polskiego debiutu roku" przez Program I Polskiego Radia. Obecnie artystka promuje swój nowy singiel Nadejdzie lepszy czas, będący zapowiedzią jej drugiej solowej płyty.

Podpis pod zdjęcie: Patrycja Kamola, Fot. Marcin Pietras.

 

Liwia Litecka jest zielonogórzanką. W 2012 r. ukończyła Ogólnokształcącą Szkołę Sztuk Pięknych w Zielonej Górze. W 2016 r. uzyskała tytuł licencjata z malarstwa na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Zielonogórskiego (dyplom w pracowni prof. St. R. Kortyki). Obecnie kontynuuje malarskie studia magisterskie w zielonogórskim Instytucie Sztuk Wizualnych UZ i pracuje społecznie w organizacjach studenckich. L. Litecka uczestniczy w zagranicznych i ogólnopolskich plenerach malarskich. Od najmłodszych lat zajmuje się szeroko pojętą działalnością artystyczną.

Uprawia malarstwo olejne na płótnie oraz desce, akwarelę, mozaikę, a także grafikę warsztatową. W jej pracach najczęściej pojawiającymi się motywami są realistyczne przedstawienia postaci ludzkich, autoportrety oraz natura.

Udział w ważniejszych wystawach oraz osiągnięcia Liwii Liteckiej:

2005–2006 – stypendia artystyczne wójta gminy Zielona Góra;

          2010 – stypendia artystyczne Marszałka Województwa Lubuskiego oraz Prezydenta miasta Zielona Góra;

         2012 – laureatka nagrody Eurydyki 2012 Zielonogórskiego Ośrodka Kultury za osiągnięcia twórcze;

         2013 – indywidualna wystawa „Martwe natury inspirowane malarstwem holenderskim XVII wieku", Zielonogórski Ośrodek Kultury, Zielona Góra; międzynarodowa poplenerowa wystawa zbiorowa malarstwa „Kolory Europy 2013", Niederlausitzer Heidemuseum, Spremberg/Niemcy;

        2014 – międzynarodowa wystawa zbiorowa prac plastycznych „Scale Factor", The Guesthaus, Shandon, Cork/Irlandia; II miejsce w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym I'UNESCO „Ruch", Troyes/Francja;

        2015 – międzynarodowa poplenerowa wystawa zbiorowa malarstwa „Kolory Europy 2014", Niederlausitzer Heidemuseum, Spremberg/Niemcy; międzywojewódzka wystawa zbiorowa „Kooperacja", Muzeum Ziemi Zbąszyńskiej i Regionu Kozła, Zbąszyń; indywidualna wystawa „Autoportrety", Gminny Ośrodek Kultury, Siedlec; wystawa zbiorowa „Miesiąc Grafiki Zielonogórskiej", Galeria Zajezdnia, Lublin; I międzynarodowa poplenerowa wystawa zbiorowa malarstwa „Ludzie, miejsca i kolory", Gminny Ośrodek Kultury, Siedlec;

         2016 – I miejsce w XV edycji międzynarodowego konkursu fotograficznego „PORTRET 2016", Koło; indywidualna wystawa, LWG Cottbus/Niemcy; wystawa malarstwa „Portret o wielu twarzach", Galeria PRO ARTE, Zielona Góra; ogólnopolska wystawa III edycji konkursu plastycznego „Ulica Themersonów", Galeria Kreski, subgaleria Płockiej Galerii Sztuki; Grand Prix XXVI Wojewódzkiej Wystawy Fotograficznej Żary 2016; ogólnopolska wystawa XXVI Krajowego Salonu Fotografii Artystycznej, Żarski Dom Kultury; stypendium Klubu Radnych „Zielona Razem";

         2017 – międzynarodowa wystawa zbiorowa „ART an der Grenze", Frankfurt nad Odrą/Niemcy; III międzynarodowa poplenerowa wystawa zbiorowa malarstwa „Ludzie, miejsca i kolory", Gminny Ośrodek Kultury, Siedlec; ogólnopolska wystawa malarstwa konkursu o Grand Prix Fundacji im. Franciszki Eibisch, Galeria Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej, Warszawa; III miejsce w XXVII Krajowym Salonie Fotografii Artystycznej Żary 2017;

2013–2017 – stypendium rektora dla najlepszych studentów Uniwersytetu Zielonogórskiego.

 

 

Izabela Sak – jest rodowitą zielonogórzanką, żoną i matką dwóch dorosłych córek. Skończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych. W 2011 r., po ponad 20-letniej przerwie w twórczości artystycznej wróciła do malarstwa. Uprawia techniki: olej, akwarela, akryl i grafika cyfrowa. Od 2013 r. tworzy w swojej pracowni połączonej z małą galerią autorską. W 2014 r. rozpoczęła studia na kierunku malarstwo w Instytucie Sztuk Wizualnych na Uniwersytecie Zielonogórskim. Obecnie przygotowuje się do dyplomu licencjackiego. Prowadzi warsztaty plastyczne dla dzieci i dorosłych. Jest uczestniczką wielu wystaw i plenerów malarskich w Polsce i za granicą. Działa też społecznie i charytatywnie na rzecz swojego miasta i województwa.

 

Osiągnięcia:

- 2014 – nominacja do nagrody Wacława Garbaja dla zasłużonego Lubuszanina;

- 2015, 2016, 2017 – stypendium rektora UZ dla najlepszych studentów;

- 2015, 2016 – stypendium klubu radnych Zielona Razem dla najlepszych studentów UZ;

- 2015 – wyróżnienie w kategorii malarstwo na wystawie międzynarodowego pleneru malarsko–rzeźbiarskiego w Żarach;

- 2017 – wyróżnienie w ogólnopolskim V konkursie fotograficznym „Portret 2017" w Warszawie,

- 2017 – wyróżnienie w konkursie na plakat wigilijny Wydziału Artystycznego UZ, Zielona Góra.

 

Więcej informacji o I. Sak i jej pracach na: www.sztuka.unikatel.com.pl

 

 

 

Ewa Sapeńko

Rzecznik prasowy

Uniwersytetu Zielonogórskiego

ul. Licealna 9

65-417 Zielona Góra

 

Członek Stowarzyszenia

PR i Promocji Uczelni Polskich

www.prom.edu.pl

 

 
--

__________________________________________________________________________

 

Merkuriusz  Polski

 

Agencja Prasowa. W Krakowie od 3 stycznia 1661 r.


Adam Fularz, manager Radiotelewizji

Prezes Zarządu, Wieczorna.pl SP. Z O. O.,ul. Dolina Zielona 24A,   65-154 Zielona Góra

Wydawnictwo Merkuriusz Polski
"Wieczorna.pl" sp. z o.o.
T +48604443623
F +442035142037
E adam.fularz@wieczorna.pl
Dolina Zielona 24a, PL 65-154 Zielona Góra
KRS 0000416514, NIP 9731008676, REGON 081032764

AGENCJA PRASOWA MERKURIUSZ POLSKI- Wieści i treści od 3 stycznia 1661 

Informuję rozmówcę o przysługującym mu prawie do autoryzacji wypowiedzi udzielonych naszej agencji. Aby skorzystać z prawa, rozmówca niezwłocznie po udzieleniu wypowiedzi dla AP Merkuriusz Polski musi oznajmić że skorzysta z tego prawa. Czas na autoryzację wynosi 6 godzin od otrzymania przez rozmówcę zapisu jego słów.


TEKSTY

Każdego dnia Agencja Merkuriusz udostępnia kilka materiałów prasowych ze wszystkich regionów Polski. Dotyczą one najważniejszych wydarzeń w skali kraju, różnych dziedzin życia. Stanowi źródło informacji dla redakcji prasowych.

ZDJĘCIA

Na zamówienie abonenta udostępniamy serwis fotograficzny. Korzystają z niego serwisy internetowe i redakcje prasowe.

WIDEO

Na zamówienie abonenta udostępniamy serwis video. Korzystają z niego stacje telewizyjne.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Aktualności z Urzędu Miasta