Zielona Góra,

poniedziałek, 4 grudnia 2017

Pytania w sprawie wskazań czujników zanieczyszczenia powietrza w woj. lubuskim

do:

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Zielonej Górze

ul. Siemiradzkiego 19

65-231 Zielona Góra

Czy prawdą jest że wg wskazań niezależnych pomiarów np. pyłów zawieszonych, poziomy zanieczyszczeń powietrza wskazane niezależnie od WIOŚ na terenie woj. lubuskiego wskazują iż pomiary prowadzone przez WIOŚ podają poziomy zanieczyszczeń powietrza które są zaniżone w sposób kilkakrotny od mierzonych niezależnie? Szereg czujników które monitorują wskazania WIOŚ niezależnie i w sposób niezwiązany z WIOŚ pokazuje kikakrotnie wyższe wskazania- jak wynika z opinii osób które te czujniki rozmieściły na terenie woj. lubuskiego.

Czy prawdą jest że np. w Żarach czujnik zamontoano na osiedlu bloków, z dala od okolic z istotnym zagęszczeniem pyłów? Zaś w Ziel. Górze ten czujnik znajduje się w okolicy w której akurat jest mniej smogu niż np. w dolinie strumienia Gęśnik, która potrafi się czasem wypełnić smogiem w taki sposób że wydaje się jakby opadły w nią chmury? 

Czy na jakość pomiarów i stopień rozbieżności z innymi kilkunastoma czujnikami innymi niż czujniki i stanowiska WIOŚ, ma wpływ to że czujniki WIOŚ zostały zabudowane w spcjalnych klatkach? Inne czujniki nie mają tego typu obudów i pokazują zupełnie inne, o wiele wyższe wskazania. Czemu czujniki WIOŚ czasem zawieszają się i nie dostarczają danych? Czy ktoś je wówczas wyłącza, czy też mają one jakieś wady przez co są okresy kiedy nie podają wskazań? Czy ktoś zdalnie może je hakować i manipulować ich wskazaniami? W jaki sposób zabezpieczono je przez zhackowaniem? Czy testowano możliwość zhackowania lub manipulowania ich wskazań (np. przez trucicieli) i wykonano jakieś zabezpieczenia na tę okoliczność? Czemu w takich miejscowościach turystycznych jak Cigacice, w pobliżu fabryki wełny mineralnej, nie ma takich czujników? Ten dawny kurort przecież już de facto zbankrutował gospodarczo...

Pozdrawiam,


--

__________________________________________________________________________

 

Merkuriusz  Polski

 

Agencja Prasowa. W Krakowie od 3 stycznia 1661 r.


Adam Fularz, manager Radiotelewizji

Prezes Zarządu, WIECZORNA.PL SP. Z O. O.,ul. Dolina Zielona 24A,   65-154 Zielona Góra

Wydawnictwo Merkuriusz Polski
"Wieczorna.pl" sp. z o.o.
T +48604443623
F +442035142037
E adam.fularz@wieczorna.pl
Dolina Zielona 24a, PL 65-154 Zielona Góra
KRS 0000416514, NIP 9731008676, REGON 081032764

AGENCJA PRASOWA MERKURIUSZ POLSKI- Wieści i treści od 3 stycznia 1661

TEKSTY

Każdego dnia Agencja Merkuriusz udostępnia kilka materiałów prasowych ze wszystkich regionów Polski. Dotyczą one najważniejszych wydarzeń w skali kraju, różnych dziedzin życia. Stanowi źródło informacji dla redakcji prasowych.

ZDJĘCIA

Na zamówienie abonenta udostępniamy serwis fotograficzny. Korzystają z niego serwisy internetowe i redakcje prasowe.

WIDEO

Na zamówienie abonenta udostępniamy serwis video. Korzystają z niego stacje telewizyjne.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Aktualności z Urzędu Miasta