Zielona Góra,

piątek, 17 listopada 2017

Odpowiedzi dot. lotów cargo na lotnisku w Babimoście


Temat: pytania: biznesplan dot. lotów cargo


 Jakie sa plany dot. obsugi lotniczego cargo w porcie lotniczym Babimost? Czy sporządzono jakiś plan? Biznesplan? W pobliskim Lipsku odprawia się ok. 1 mln ton towarów.

Z prasy:

Minimalny poziom opłacalności biznesu, przy zachowaniu akceptowalnej jakości obsługi, szacowany jest na 20 tys. ton cargo rocznie.

Warunek opłacalności spełnia niezaprzeczalnie największy port lotniczy – Lotnisko Chopina w Warszawie (ok. 70 tys. ton), a największy port regionalny znajdujący się w Katowicach (18 tys. ton) zaledwie ociera się o to kryterium.(...)Wielkości przeładunków w Warszawie i Katowicach w konfrontacji z dwoma największymi portami w Niemczech – Frankfurtem (2,2 mln ton) i Lipskiem (1 mln ton) – wypadają słabo.

wg
Odpowiedź władz:
(...) Zarządzający lotniskiem PP Porty Lotnicze (PPL) na lotnisku Zielona Góra w Babimoście posiada własny (ca 300 m2) terminal cargo przystosowany do obsługi towarów drobnicowych.

Opracowania z początku lat 2000-2007 dotyczące możliwości funkcjonowania cargo na lotnisku Zielona Góra w Babimoście są w dużej mierze nieaktualne, a sam terminal cargo jest wykorzystywany przez PPL  incydentalnie. 

Obecnie prowadzone są badania i analizy przez zagraniczne firmy consultingowe w zakresie istniejących usług lotniczych pasażerskich i m.in. również przewozów cargo w obszarze oddziaływania lotniska Zielona Góra w Babimoście pn. Program i plan działań intensyfikacji przewozów pasażerskich z Portu Lotniczego Zielona Góra w Babimoście.

Raport z wyników ww. badań i analiz będzie znany pod koniec I kw. 2018 r.

(..)


Maciej K. Król

Prezes Lotnisko Zielona Góra/Babimost sp. z o.o.

i Główny Specjalista ds. Lotnictwa UMWL

Departament Infrastruktury i Komunikacji


--
---------------------------------------

Wydawnictwo Merkuriusz Polski
"Wieczorna.pl" sp. z o.o.
T +48604443623
+442035142037
E adam.fularz@wieczorna.pl
Dolina Zielona 24a, PL 65-154 Zielona Góra

AGENCJA PRASOWA MERKURIUSZ POLSKI- Wieści i treści od 3 stycznia 1661

TEKSTY

Każdego dnia Agencja Merkuriusz udostępnia kilka materiałów prasowych ze wszystkich regionów Polski. Dotyczą one najważniejszych wydarzeń w skali kraju, różnych dziedzin życia. Stanowi źródło informacji dla redakcji prasowych.

ZDJĘCIA

Na zamówienie abonenta udostępniamy serwis fotograficzny. Korzystają z niego serwisy internetowe i redakcje prasowe.

WIDEO

Na zamówienie abonenta udostępniamy serwis video. Korzystają z niego stacje telewizyjne.--

___________________

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Aktualności z Urzędu Miasta