Zielona Góra,

sobota, 4 listopada 2017

Cotygodniowy newsletter UMWL z dn. 03.11.2017 r.


Newsletter Województwa Lubuskiego

03.11.2017 r.
Lubuskie w dobrej kondycji gospodarczej
Z danych Urządu Statystycznego w Zielonej Górze wynika, że sytuacja gospodarcza w regionie jest coraz lepsza. Spada stopa bezrobocia, która obecnie wnosi 6,8%. Utrzymuje się także wzrost przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia brutto, które obecnie jest na poziomie 3910,55 zł. Rośnie produkcja sprzedana przemysłu oraz produkcja budowano-montażowa. - To efekt przemyślanych działań inwestycyjnych. Tworzymy warunki do rozwoju gospodarczego i efektywnie wykorzystujemy potencjał regionu – komentuje marszałek Elżbieta Anna Polak.


Sejmik Młodzieżowy
Już po raz IV uczniowie lubuskich szkół średnich wcielą się w role radnych wojewódzkich. Obrady odbędą się pod hasłem „Szanując i ucząc się przeszłości Polski, lepiej kreujemy jej przyszłość". Celem wspólnej debaty będzie wypracowanie przez młodych radnych sposobów uczczenia na terenie szkół 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. O działaniach skierowanych do młodych realizowanych przez województwo lubuskie opowie marszałek Elżbieta Anna Polak.


Rusza transgraniczny kliniczny rejestr nowotworów
To kolejna edycja projektu związanego z monitorowaniem chorób nowotworowych na pograniczu polsko-niemieckim. Lekarze z Lubuskiego będą współpracować ze swoimi kolegami zza Odry, żeby poprawić wyniki leczenia pacjentów onkologicznych. – Chcemy skorzystać z nowoczesnych rozwiązań stosowanych w leczeniu raka w Niemczech – mówi Elżbieta Anna Polak, marszałek województwa. Koszt projektu to blisko 1,2 mln euro!


Rekrutacja - misja gospodarcza do Niemiec
Marszałek Elżbieta Anna Polak zaprasza lubuskich przedsiębiorców zainteresowanych rozwojem handlu zagranicznego z Niemcami do udziału w misji gospodarczej do Hanoweru w dniach 22-28 kwietnia 2018 r. Misji towarzyszy uczestnictwo w Międzynarodowych Targach Innowacyjnych Technologii Przemysłowych Hannover Messe, które zaliczają się do najważniejszych wydarzeń branży przemysłowej na świecie. Województwo Lubuskie prezentować będzie swoją ofertę na stoisku narodowym.

newsletter
URZĄD MARSZAŁKOWSKI WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO W ZIELONEJ GÓRZE
ul. Podgórna 7, 65-057 Zielona Góra,
tel. 68-45-65-412


--

__________________________________________________________________________

 

Merkuriusz  Polski

 

Agencja Prasowa. W Krakowie od 3 stycznia 1661 r.


Adam Fularz, manager Radiotelewizji

Prezes Zarządu, WIECZORNA.PL SP. Z O. O.,ul. Dolina Zielona 24A,   65-154 Zielona Góra

Wydawnictwo Merkuriusz Polski
"Wieczorna.pl" sp. z o.o.
T +48604443623
F +442035142037
E adam.fularz@wieczorna.pl
Dolina Zielona 24a, PL 65-154 Zielona Góra
KRS 0000416514, NIP 9731008676, REGON 081032764

AGENCJA PRASOWA MERKURIUSZ POLSKI- Wieści i treści od 3 stycznia 1661

TEKSTY

Każdego dnia Agencja Merkuriusz udostępnia kilka materiałów prasowych ze wszystkich regionów Polski. Dotyczą one najważniejszych wydarzeń w skali kraju, różnych dziedzin życia. Stanowi źródło informacji dla redakcji prasowych.

ZDJĘCIA

Na zamówienie abonenta udostępniamy serwis fotograficzny. Korzystają z niego serwisy internetowe i redakcje prasowe.

WIDEO

Na zamówienie abonenta udostępniamy serwis video. Korzystają z niego stacje telewizyjne.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Lubuskie Wiadomości