Zielona Góra,

sobota, 14 października 2017

Więcej lotów na trasie krajowej Babimost- Warszawa Okęcie

Z Babimostu polecimy częściej! Zmianie ulega rozkład lotów lubuskiego lotniska. Od środy, 18 października wspólnie z LOT Polish Airlines będzie można przylecieć do Zielonej Góry ze stolicy także w środę wieczorem (wylot godz. 22:35) oraz polecieć do Warszawy z Zielonej Góry w czwartek rano (wylot godz. 5:45).

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pasażerów, województwo lubuskie wypełni lukę w rozkładzie lotów z Portu Lotniczego Zielona Góra/Babimost do/z Warszawy.

Od 18 października będzie można przylecieć do Zielonej Góry także w środę wieczorem oraz polecieć do Warszawy  czwartek rano. - Planowane są również dodatkowe loty, trzy razy w tygodniu, z Warszawy o 13.30, z Babimostu o 15.00 do Warszawy - informuje marszałek Elżbieta Anna Polak 

Od środy, 18 października z Lubuskiego do stolicy będzie można polecieć także w środę wieczorem (wylot godz. 22:35) oraz do Warszawy z Zielonej Góry w czwartek rano (wylot godz. 5:45).

Tym samym zoptymalizuje się ilość połączeń z Portu Lotniczego Zielona Góra/Babimost ze stolicą. Na razie umowa z PLL LOT obowiązywać będzie do końca tego roku. Bilety można kupować za pośrednictwem strony internetowej www.lot.com w cenie od 52,74 zł w jedną stronę.

Jak podkreśla marszałek Elżbieta Anna Polak zainteresowanie lotami pokazuje wyraźnie, że Port Lotniczy Zielona Góra/Babimost przeżywa teraz swój renesans. - To jest możliwe dzięki przekonaniu- ponad podziałami politycznymi- że nie ma rozwoju bez dostępności transportowej. A przecież Port Lotniczy zapewnia również transport publiczny. Zaczęło się od komunalizacji infrastruktury lotniskowej. Terminal pozostał w rękach spółki Porty Lotnicze. Dokładnie pamiętam pierwsze połączenie w 2010 r., które było możliwe dzięki uzyskaniu certyfikatu portu cywilnego. Przystąpiliśmy wtedy do realizacji niezbędnych inwestycji: ILS, stacja Meteo, ogrodzenie, remiza dla straży pożarnej, modernizacja płyty lotniskowej. Te wszystkie zadania realizowaliśmy solidarnie z Przedsiębiorstwem Porty Lotnicze. Udało się, pomimo braku notyfikacji znaleźć sposób na wsparcie tych zadań funduszami UE. Przygotowaliśmy strategię rozwoju naszego portu i tak konsekwentnie od samolotu z 17 miejscami później 34 i teraz 78 - zwiększyliśmy natężenie pasażerów . Ostatnio brakuje miejsc, a Lubuszanie lądują w Warszawie, żeby " złapać " samolot do Paryża, Monachium, Londynu, Rzymu, Lwowa i Kijowa -wyjaśnia. Poza wypełnieniem luki w połączeniach, planowane są również dodatkowe loty, trzy razy w tygodniu, z Warszawy o 13.30, z Babimostu o 15.30 do Warszawy. - Zleciłam prace nad aktualizacją strategii rozwoju portu. Doświadczyłam w tym czasie wiele krytyki z ust przeciwników rozwoju portu, ale czas pokazał, że nie tylko warto, ale po prostu nie można było zmarnować tej szansy - zapewnia.

Warto wspomnieć, że w tej chwili średnie obłożenie samolotu na trasie Zielona Góra - Warszawa - Zielona Góra wynosi już nieco ponad 60 procent.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Aktualności z Urzędu Miasta