Zielona Góra,

poniedziałek, 2 października 2017

Obchody jubileuszu Lotniska Zielona Góra-Babimost: informacja prasowa

Obchody jubileuszu Lotniska Zielona Góra-Babimost
Dwa nowe rejsy na trasie do Warszawy

Informjacja prasowa zarządcy portu lotniczego

W ubiegłą sobotę na Lotnisku Zielona Góra–Babimost odbyły się obchody podwójnej rocznicy: 60-lecia lotniska i 40-lecia Portu. 

Z okazji tego wydarzenia władze Portu wspólnie z władzami samorządowymi zorganizowały „Dzień Otwarty", podczas którego nie zabrakło atrakcji dla wszystkich zwiedzających. Należały do nich, m.in., ćwiczenia Jednostki Straży Granicznej z Krosna Odrzańskiego czy grupy antyterrorystów z Gorzowa Wielkopolskiego. Punktem programu kończącym obchody był pokaz akrobacji modeli zorganizowany przez grupę Lotnisko Modelarskie Kargowa.

Podczas obchodów jubileuszu ogłoszono także, że od 18 października br. województwo lubuskie w porozumieniu z PLL LOT uruchomi dwa dodatkowe rejsy na trasie do Warszawy, tym samym wypełniając lukę w tygodniowym rozkładzie lotów. Będzie to wieczorne środowe połączenie z Warszawy do Zielonej Góry oraz poranne czwartkowe z Zielonej Góry do Warszawy.

W ramach wydarzenia odbyło się również Seminarium Jubileuszowe z udziałem władz Województwa, Miasta Zielona Góra, Powiatu Zielonogórskiego, Gminy Babimost, przedstawiciela PLL LOT, Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

Zanim lotnisko zaczęło obsługiwać rejsy cywilne, wykorzystywane było przez wojsko. Historycznie stacjonował tam 45 Pułk Lotnictwa Myśliwskiego. Kluczową datą dla lotniska był 23 czerwca 1977 roku, kiedy to odbył się inauguracyjny rejs z Warszawy do Zielonej Góry samolotem Jak 40 w barwach PLL LOT. Co warto podkreślić samo lotnisko istnieje już 60 lat.


***

Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze" (PPL) jest wiodącym podmiotem lotniczej infrastruktury transportowej w Polsce. W zasobach PPL znajduje się m.in. Lotnisko Chopina w Warszawie, największy  w Polsce i jeden z większych portów lotniczych w Europie Środkowo–Wschodniej. PPL to również podmiot dominujący Grupy Kapitałowej PPL (GK PPL). Przedsiębiorstwo posiada udziały lub akcje 15 spółek.

wg:
Hubert Wojciechowski
Dyrektor Biura Marketingu i PR                                  --

__________________________________________________________________________

 

Merkuriusz  Polski

 

Agencja Prasowa. W Krakowie od 3 stycznia 1661 r.


Adam Fularz, manager Radiotelewizji

Prezes Zarządu, WIECZORNA.PL SP. Z O. O.,ul. Dolina Zielona 24A,   65-154 Zielona Góra

Wydawnictwo Merkuriusz Polski
"Wieczorna.pl" sp. z o.o.
T +48604443623
F +442035142037
E adam.fularz@wieczorna.pl
Dolina Zielona 24a, PL 65-154 Zielona Góra
KRS 0000416514, NIP 9731008676, REGON 081032764

AGENCJA PRASOWA MERKURIUSZ POLSKI- Wieści i treści od 3 stycznia 1661

TEKSTY

Każdego dnia Agencja Merkuriusz udostępnia kilka materiałów prasowych ze wszystkich regionów Polski. Dotyczą one najważniejszych wydarzeń w skali kraju, różnych dziedzin życia. Stanowi źródło informacji dla redakcji prasowych.

ZDJĘCIA

Na zamówienie abonenta udostępniamy serwis fotograficzny. Korzystają z niego serwisy internetowe i redakcje prasowe.

WIDEO

Na zamówienie abonenta udostępniamy serwis video. Korzystają z niego stacje telewizyjne.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Aktualności z Urzędu Miasta