Zielona Góra,

środa, 18 października 2017

MIB i PKP rozważają przywrócenie pociągów dalekobieżnych w relacji Kraków- Wrocław- Berlin, ale niekoniecznie przez Zieloną Górę


Pociągi do Berlin mogą kursować jednak przez Chociebuż, bo przewoźnik PKP Intercity nie jest pewien, jaką trasą mają kursować te składy. Jak podaje w informacji jaką redakcja uzyskała:

uruchamianie połączeń międzynarodowych wymaga uzgodnień między państwami, przez które miałyby dane składy kursować. Każde takie połączenie musi mieć uzasadnienie społeczne i ekonomiczne oraz ofertować konkurencyjny, w stosunku do innych form transportu, czas przejazdu. PKP Intercity cały czas pozostaje w kontakcie z przewoźnikami zagranicznymi w kwestii rozwoju siatki połączeń międzynarodowych. Plany wprowadzenia kursów z Wrocławia do Berlina są obecnie dalekosiężne, dlatego o szczegółach będziemy mogli poinformować w odpowiednim czasie. Rozważane są warianty trasowania składów zarówno przez Chociebuż, jak i przez Zieloną Górę.
 
Pasażerowie, którzy chcą dostać się pociągami PKP Intercity z Wrocławia do Berlina mają możliwość skorzystania z dogodnych przesiadek na stacji w Poznaniu. Cała podróż ze stolicy Dolnego Śląska do Berlina zajmuje około 5,5 godziny.
 
Agnieszka Serbeńska
Rzecznik prasowy PKP Intercity
 
Zespół Prasowy PKP Intercity S.A.
Aleje Jerozolimskie 142A
02-305 Warszawa

Pytaliśmy: jakie są plany połączeń Berlin- Wrocław w kolejnym grudniowym rozkładzie jazdy?

Pozdrawiam,


Ikonografika przygotowana przez VBB pokazuje że w przeszłości pomiędzy Berlinem a Wrocławiem kursowało 14 pociągów dziennie. Obecnie kursuje jeden pociąg, i to w weekendy.

 

http://images.vbb.de/assets/downloads/file/408621.pdf

 

Czy się planuje jakieś zmiany na tej trasie? Równoległa autostrada jest wypełniona intensywnym ruchem samochodowym- to pokazuje że istnieje popyt na transport zbiorowy w tym korytarzu transportowym,

 

 

Odpowiedź

 

w obecnym rozkładzie jazdy pociągów 2016/2017, PKP Intercity S.A. realizuje połączenia do Berlina z Warszawy i Gdyni na zasadach komercyjnych. Przewozy te nie są objęte umową o świadczenie usług publicznych zawieraną przez ministra właściwego do spraw transportu z PKP Intercity S.A.

W ramach prowadzonych rozmów pomiędzy przewoźnikiem polskim i niemieckim rozważana jest propozycja uruchomienia dodatkowych pociągów dalekobieżnych do Berlina w relacji Kraków – Wrocław – Berlin.

  

Szymon Huptyś

Rzecznik prasowy

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa

 

--

 

Adam Fularz, manager Radiotelewizji

Prezes Zarządu, WIECZORNA.PL SP. Z O. O.,ul. Dolina Zielona 24A,   65-154 Zielona Góra

Wydawnictwo Merkuriusz Polski
"Wieczorna.pl" sp. z o.o.
T +48604443623

Dolina Zielona 24a, PL 65-154 Zielona Góra
KRS 0000416514, NIP 9731008676, REGON 081032764


AGENCJA PRASOWA MERKURIUSZ POLSKI- Wieści i treści od 3 stycznia 1661

TEKSTY

Każdego dnia Agencja Merkuriusz udostępnia kilka materiałów prasowych ze wszystkich regionów Polski. Dotyczą one najważniejszych wydarzeń w skali kraju, różnych dziedzin życia. Stanowi źródło informacji dla redakcji prasowych.

ZDJĘCIA

Na zamówienie abonenta udostępniamy serwis fotograficzny. Korzystają z niego serwisy internetowe i redakcje prasowe.

WIDEO

Na zamówienie abonenta udostępniamy serwis video. Korzystają z niego stacje telewizyjne. 

--

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Aktualności z Urzędu Miasta