Zielona Góra,

czwartek, 31 sierpnia 2017

Zielonogórska firma uruchomiła wyszukiwarkę treści prasowych wyszuk.pl -informacja prasowaInformacja prasowa 

Dnia 31 sierpnia 2017 r. zielonogórska spółka z o.o. uruchomiła polską wyszukiwarkę treści prasowych, konkurencyjną wobec wyszukiwarek Google News, MSN czy Bing. Skorzystało z niej już kilkaset tysięcy internautów - bez żadnej reklamy, poza ulotkami papierowymi. Czas oczekiwania na połączenie z serwerem wyszukiwarki może wynieść obecnie nawet 5 minut, z uwagi na znaczną liczbę zapytań. Wyniki wyszukiwania są zupełnie inne i w ogóle niepodobne do wyników w innych wyszukiwarkach.

Zarząd spółki Wieczorna.pl chce aby portal wyszuk.pl był bardziej konkurencyjny do portali msn.com, czy Google News. Niemniej spółka utraciła ok. 0,5 mln dotacji w roku 2017, musiała zwrócić także ok. 0,15 mln PLN w gotówce do państwowej agencji rozwojowej PARP w grudniu 2016 r. po tym jak zakwestionowano fakt że wykonawcy nie dokończyli prac w terminie i wypowiedziano umowę dofinansowania. Spółka zmieniała wykonawców 5-ciokrotnie ponieważ nie dotrzymywali oni terminów wykonania prac. Obecnie spółka nie prowadzi już działalności gospodarczej i nie liczy że uda się ją wznowić w przewidywalnej przyszłości. Projekt wyszukiwarki ma charakter charytatywny z uwagi na brak rentowności tej działaności związanej z ogromnymi kosztami mocy obliczeniowej serwerów.

Link:
Wypowiedź twórcy: "Pierwotnie planowaliśmy zupełnie inny produkt, ale z uwagi na ograniczenia finansowe stworzyliśmy na bazie posiadanej infrastruktury wyszukiwarkę treści prasowych.

Celowo nie reklamujemy wyszuk.pl, chcemy by wiedza o tym serwisie rozniosła się z ust do ust. Zapraszamy do sprawdzenia wyszukiwarki 
i odszukania na przykład hasła "Vineta" co powinno zwrócić wyniki dla legendarnego miasta dawnych Słowian, które znajdowało się wg legend w ujściu rzeki Odry. Legendy są ciekawe i donoszą np. o kanibalizmie dawnych mieszkańców legendarnego miasta.

Wyszukiwarka ma wgraną całą bazę artykułów najstarszej polskiej gazety, Merkuriusz Polski, z archiwami od 3 stycznia 1661 roku, którato baza stanowi ok. 1,3 mln tekstów. Jesteśmy największą stricte polską wyszukiwarką tekstów prasowych."

-- 

__________________________________________________________________________

 

Merkuriusz  Polski

 

Agencja Prasowa. W Krakowie od 3 stycznia 1661 r.


Adam Fularz, manager Radiotelewizji

Prezes Zarządu, WIECZORNA.PL SP. Z O. O.,ul. Dolina Zielona 24A,   65-154 Zielona Góra

Wydawnictwo Merkuriusz Polski
"Wieczorna.pl" sp. z o.o.
T +48604443623
F +442035142037
E adam.fularz@wieczorna.pl
Dolina Zielona 24a, PL 65-154 Zielona Góra
KRS 0000416514, NIP 9731008676, REGON 081032764

AGENCJA PRASOWA MERKURIUSZ POLSKI- Wieści i treści od 3 stycznia 1661

TEKSTY

Każdego dnia Agencja Merkuriusz udostępnia kilka materiałów prasowych ze wszystkich regionów Polski. Dotyczą one najważniejszych wydarzeń w skali kraju, różnych dziedzin życia. Stanowi źródło informacji dla redakcji prasowych.

ZDJĘCIA

Na zamówienie abonenta udostępniamy serwis fotograficzny. Korzystają z niego serwisy internetowe i redakcje prasowe.

WIDEO

Na zamówienie abonenta udostępniamy serwis video. Korzystają z niego stacje telewizyjne.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Aktualności z Urzędu Miasta