Zielona Góra,

środa, 2 sierpnia 2017

Szpital kliniczny: W Zielonej Górze nie przeprowadza się zakazanych operacji u hermafrodytów

Pytanie do zarządu szpitala:

W związku z rezolucją Parlamentu Europejskiego nakazującego ściganie i skazywanie sprawców "genital mutilation" której tekst załączam, wzywam do podania do publicznej wiadomości:
- informacji o zabiegach zmiany płci zakazanych niniejszą rezolucją jakich dokonano u osób urodzonych jako hermafrodyci. (Proszę podać liczbę przeprowadzonych operacji)
- informacji o danych osobowych osób które przeprowadziły takie zabiegi
- informacji o prawnych podstawach na podstawie których przeprowadzono te operacje zmiany płci bez zgody ich ofiar. Zgoda rodziców czy opiekunów prawnych zgodnie z aktualnymi wyrokami sądów na terenie UE nie może być podstawą prawną do przeprowadzenia operacji zmiany płci i ofiarom należy się odszkodowanie.
- informacji o kwocie ubezpieczenia Państwa instytucji a także informacji czy Państwa instytucja zgadza się dobrowolnie wypłacić odszkodowania w wysokości 450 000 PLN ofiarom procederu nielegalnych operacji zmiany płci u hemafrodytów jeśli takich dokonano.
-informacji o ilości wystawionych aktów urodzenia w których płeć podano jako: hermafrodyta, obojniak, intersex etc. W krajach sąsiednich np. w Niemczech podanie tej informacji na akcie urodzenia jest obowiązkowe i na formularzu wyszczególnione są trzy typy płci. W krajach Europy Zachodniej np. na Malcie zabiegi zmiany płci u hermafrodytów podlegają zakazom jeśli osoby te same nie wyrażą na to zgody. Badania pokazują że w krajach w których w paszporcie można wybrać także płeć hermafrodytów oznaczoną jako "X" wg regulacji ICAO, decyduje się na to 20 % hermafrodytów.

Tekst rezolucji Parlamentu Europejskiego

Resolution 2016/2096(INI) 

The European Parliament,[...]BB.  whereas women and girls who are subjected to female genital mutilation are exposed to serious short- and long-term effects on their physical, psychological, sexual and reproductive health;BC.  whereas intersex persons subject to genital mutilation also experience effects on their physical, psychological and sexual and reproductive health;[...]61.  Calls on the Member States to prevent, ban and prosecute female genital mutilation and genital mutilation affecting intersex persons, and to provide mental health support, in conjunction with physical care, to victims and to those individuals likely to be targeted;

Odpowiedź szpitala:


Uprzejmie informuję, iż w naszym szpitalu nigdy nie wykonywało się i nie wykonuje wspomnianych zabiegów. Równocześnie informuje, iż wystawianiem aktów urodzenia zajmują się Urzędy Stanu Cywilnego, a nie szpitale.

 

Sylwia Malcher-Nowak

Kierownik Biura Zarządu

z Sekcją Sekretariatu

Wojewódzkiego Szpitala Klinicznego

im. Karola Marcinkowskiego w Zielonej Górze sp. z.o.o.

 

--


__________________________________________________________________________

 

Merkuriusz  Polski

 

Agencja Prasowa. W Krakowie od 3 stycznia 1661 r.


Adam Fularz, manager Radiotelewizji

Prezes Zarządu, WIECZORNA.PL SP. Z O. O.,ul. Dolina Zielona 24A,   65-154 Zielona Góra

Wydawnictwo Merkuriusz Polski
"Wieczorna.pl" sp. z o.o.
T +48604443623
F +442035142037
E adam.fularz@wieczorna.pl
Dolina Zielona 24a, PL 65-154 Zielona Góra
KRS 0000416514, NIP 9731008676, REGON 081032764

AGENCJA PRASOWA MERKURIUSZ POLSKI- Wieści i treści od 3 stycznia 1661

TEKSTY

Każdego dnia Agencja Merkuriusz udostępnia kilka materiałów prasowych ze wszystkich regionów Polski. Dotyczą one najważniejszych wydarzeń w skali kraju, różnych dziedzin życia. Stanowi źródło informacji dla redakcji prasowych.

ZDJĘCIA

Na zamówienie abonenta udostępniamy serwis fotograficzny. Korzystają z niego serwisy internetowe i redakcje prasowe.

WIDEO

Na zamówienie abonenta udostępniamy serwis video. Korzystają z niego stacje telewizyjne.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Aktualności z Urzędu Miasta