Zielona Góra,

piątek, 18 sierpnia 2017

Konserwator zabytków nie zgodziła się na nakazanie odsłonięcia bruku przed jej siedzibą w Zielonej Górze


Prosiłem konserwatora zabytków o opinię dot. zalewania asfaltem bruku przed jego siedzibą- zielonogórskim biurem LWKZ. W romowie zachęcałem p. konserwator do zapoznania się z widokiem z okna sekretariatu jej biura. Z okna widać było prace nad asfaltowaniem odsłoniętych fragmentów bruku przed wejściem do jej biura. 

Pytałem, czy LWKZ podejmie działania w tej sprawie? Pani Lubuska Wojewódzka Konserwator Zabytków poinformowała iż nie podejmie działań w tej sprawie mimo że przed jej siedzibą przy ul. Kościelnej odsłonięto zabytkowy bruk. W rozmowie nakłaniałem panią konserwator do natychmiastowego wydania nakazu wstrzymania prac budowlanych przed jej siedzibą i nakazu odsłonięcia i zachowania odkrytego podczas prac budowlanych bruku przed wejściem do jej biura. Argumentowałem, że gdybym zajmował się konserwacją zabytków, podjąłbym bez wahania taką decyzję, zwłaszcza że dotyczy otoczenia biura konserwatora zabytków. Niestety, pani konserwator nie wyraziła zgody na wydanie nakazu wstrzymania prac asfaltowania odsłoniętego bruku (kostki brukowej) przed wejściem do jej siedziby.

Opinia ZTUM:

Który to już raz zalewają asfaltem bruk na starówce? Trudno zrozumieć co hamuje urzędników przed dbałoscią o takie zaułki .Co roku ponosimy koszty łatania dziur. A wystarczyłoby odkryć stary bruk, tak jak to się zwykle robi w obrębie rynków . Wróciłyby klimat na stare uliczki .Może zamiast wieży za 20 milionow dbałość o nasze Stare Miasto ? A może zgłosić pomysł w Budżecie Obywatelskim ? Może się okazać, że są mieszkańcy którzy w przeciwieństwie do urzędników chcą powrotu zabytkowego bruku na małych uliczkach .
--

__________________________________________________________________________

 

Merkuriusz  Polski

 

Agencja Prasowa. W Krakowie od 3 stycznia 1661 r.


Adam Fularz, manager Radiotelewizji

Prezes Zarządu, WIECZORNA.PL SP. Z O. O.,ul. Dolina Zielona 24A,   65-154 Zielona Góra

Wydawnictwo Merkuriusz Polski
"Wieczorna.pl" sp. z o.o.
T +48604443623
F +442035142037
E adam.fularz@wieczorna.pl
Dolina Zielona 24a, PL 65-154 Zielona Góra
KRS 0000416514, NIP 9731008676, REGON 081032764

AGENCJA PRASOWA MERKURIUSZ POLSKI- Wieści i treści od 3 stycznia 1661

TEKSTY

Każdego dnia Agencja Merkuriusz udostępnia kilka materiałów prasowych ze wszystkich regionów Polski. Dotyczą one najważniejszych wydarzeń w skali kraju, różnych dziedzin życia. Stanowi źródło informacji dla redakcji prasowych.

ZDJĘCIA

Na zamówienie abonenta udostępniamy serwis fotograficzny. Korzystają z niego serwisy internetowe i redakcje prasowe.

WIDEO

Na zamówienie abonenta udostępniamy serwis video. Korzystają z niego stacje telewizyjne.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Lubuskie Wiadomości