Zielona Góra,

piątek, 28 lipca 2017

Dziwna wycieczka władz miasta

ZTUM informuje:
Wczoraj wycieczka z Zielonej Góry odwiedziła niemiecką wyspę Rugia. Celem było zwiedzanie wieży widokowej – podobnej do tej, którą planuje się na Wzgórzach Piastowskich.
Podziwiamy widoki na zdjęciach i nie mamy wątpliwości, że wieża na Rugii jest turystyczną atrakcją, ale... jaki to ma związek z naszymi Wzgórzami? Rugia – wyspa na Bałtyku, z kredowymi klifami, Parkiem Narodowym Jasmund, hanzeatycką starówką wpisaną na listę światowego dziedzictwa UNESCO – to naprawdę inne miejsce, niż Zielona Góra. Przyciąga swoim położeniem i nadmorskim klimatem, walorami przyrodniczymi i historycznymi. Rugia ma ogromny potencjał turystyczny, który konsekwentnie budowano przez dziesięciolecia. Wieża jest zaledwie jego dopełnieniem. Potencjał Zielonej Góry to winiarskie tradycje. Ciągle jednak jest wiele do zrobienia, by wydobyć i ożywić dziedzictwo dawnego Grünbergu. Budowa wieży z widokiem na lasy i osiedla bloków nie przybliża nas do tego celu.
Wciąż nie wiemy, ile będzie kosztować utrzymanie wieży i jak miasto zamierza ją finansować – z biletów czy z miejskiej kasy? Zastanawia nas, czy przy okazji wizyty udało się dowiedzieć, jakie są koszty utrzymania wieży na Rugii, kto ją wybudował i kto finansuje, jakie są wpływy z biletów. Przy 320 tys. gości rocznie utrzymanie obiektu na Rugii pewnie nie jest problemem. Ilu odwiedzających spodziewają się nasi włodarze na wieży zielonogórskiej? Czy prezydent i popierający go radni zadają sobie takie pytania?
Podobno wyjazd zorganizowano po to, by przekonać osoby sceptycznie nastawione do tej inwestycji. Jesteśmy więc zaskoczeni składem wyprawy: oprócz dziennikarzy i grupki mieszkańców pojechał prezydent Kubicki, urzędnicy magistratu oraz radni PO i prezydenckiego klubu Zielona Razem. Do tej pory mieliśmy wrażenie, że są entuzjastami budowy wieży i nie trzeba ich przekonywać...


wg ZTUM- Zielonogórskie Towarzystwo Upiększania Miasta
--

__________________________________________________________________________

 

Merkuriusz  Polski

 

Agencja Prasowa. W Krakowie od 3 stycznia 1661 r.


Adam Fularz, manager Radiotelewizji

Prezes Zarządu, WIECZORNA.PL SP. Z O. O.,ul. Dolina Zielona 24A,   65-154 Zielona Góra

Wydawnictwo Merkuriusz Polski
"Wieczorna.pl" sp. z o.o.
T +48604443623
F +442035142037
E adam.fularz@wieczorna.pl
Dolina Zielona 24a, PL 65-154 Zielona Góra
KRS 0000416514, NIP 9731008676, REGON 081032764

AGENCJA PRASOWA MERKURIUSZ POLSKI- Wieści i treści od 3 stycznia 1661

TEKSTY

Każdego dnia Agencja Merkuriusz udostępnia kilka materiałów prasowych ze wszystkich regionów Polski. Dotyczą one najważniejszych wydarzeń w skali kraju, różnych dziedzin życia. Stanowi źródło informacji dla redakcji prasowych.

ZDJĘCIA

Na zamówienie abonenta udostępniamy serwis fotograficzny. Korzystają z niego serwisy internetowe i redakcje prasowe.

WIDEO

Na zamówienie abonenta udostępniamy serwis video. Korzystają z niego stacje telewizyjne.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Aktualności z Urzędu Miasta