Zielona Góra,

poniedziałek, 12 czerwca 2017

40 lat pasażerskiego portu lotniczego w Babimoście- plany urzędników


Fakt, że cywilne lotnisko pasażerskie w Lubuskiem działa już od 40 lat jest ważnym wydarzeniem i potwierdza potrzebę istnienia oraz potencjał regionalnego portu lotniczego. Jest on ważny nie tylko dla zapewnienia odpowiedniego poziomu możliwości komunikacyjnych Lubuszan, ale także ma znaczenie dla potencjału inwestycyjnego i stwarza dodatkowe możliwości rozwoju regionu. Jego znaczenie wzrosło w ostatnich latach, dzięki znaczącemu wzrostowi zainteresowania transportem lotniczym w Polsce i Europie.

Z okazji obchodów Jubileuszu Mieszkańcy Warszawy i Mazowsza, będą mogli przylecieć do Babimostu piątkowym regularnym rejsem o godz. 22.35, po czym wrócić do stolicy dodatkowym, wieczornym  samolotem z Babimostu w sobotę, 24 czerwca br.

Data nie jest przypadkowa, gdyż w tym dniu w Zielonej Górze odbędzie się Święto Województwa Lubuskiego. Jest to plenerowa impreza na zielonogórskim deptaku, która w tym roku odbywa się pod hasłem „Odkryj Lubuskie". W programie przewidziano m.in. Festiwal Podróżników "National Geographic", strefę innowacji i kosmosu, atrakcje dla dzieci (m.in. teatrzyki, kino), happening jedności „Europa to my" oraz koncerty na scenie głównej: Maria Sadowska oraz Paweł Domagała.

W ramach Święta Województwa Lubuskiego zaplanowano lotnicze stoisko promocyjne, które znajdować się będzie na zielonogórskim deptaku i będzie funkcjonować w sobotę, 24 czerwca od godz. 12.00 do 18.00. Na stoisku planowanych jest wiele atrakcyjnych działań, o których będzie można dowiedzieć się w szczegółowym programie ŚWL.

Planowany jest również wakacyjny konkurs plastyczny dla dzieci i ich rodzin na projekt plakatu dla seminarium lotniczego z okazji jubileuszu Portu Lotniczego Zielona Góra/Babimost oraz jubileuszowego seminarium, które odbędzie się w Porcie Lotniczym Zielona Góra/Babimost.

Fakt i historia funkcjonowania przedwojennych lotnisk na obecnych terenach województwa lubuskiego jest znany i opisywany zarówno w publikacjach naukowych jak i w przedwojennej prasie lokalnej. Przed II Wojną Światową istniało połączenie lotnicze Gorzowa (Landsberg) z Halle oraz z Cottbus. W latach 1929-1930 z lotniska w Guben odbywały się regularne połączenia pasażerskie ze Szczecinem, Dreznem i Norymbergą z międzylądowaniem we Frankfurcie nad Odrą.

 

Michał Iwanowski

Rzecznik Prasowy Zarządu Województwa Lubuskiego

--

__________________________________________________________________________

 

Merkuriusz  Polski

 

Agencja Prasowa. W Krakowie od 3 stycznia 1661 r.


Adam Fularz, manager Radiotelewizji

Prezes Zarządu, WIECZORNA.PL SP. Z O. O.,ul. Dolina Zielona 24A,   65-154 Zielona Góra

Wydawnictwo Merkuriusz Polski
"Wieczorna.pl" sp. z o.o.
T +48604443623
F +442035142037
E adam.fularz@wieczorna.pl
Dolina Zielona 24a, PL 65-154 Zielona Góra
KRS 0000416514, NIP 9731008676, REGON 081032764

AGENCJA PRASOWA MERKURIUSZ POLSKI- Wieści i treści od 3 stycznia 1661

TEKSTY

Każdego dnia Agencja Merkuriusz udostępnia kilka materiałów prasowych ze wszystkich regionów Polski. Dotyczą one najważniejszych wydarzeń w skali kraju, różnych dziedzin życia. Stanowi źródło informacji dla redakcji prasowych.

ZDJĘCIA

Na zamówienie abonenta udostępniamy serwis fotograficzny. Korzystają z niego serwisy internetowe i redakcje prasowe.

WIDEO

Na zamówienie abonenta udostępniamy serwis video. Korzystają z niego stacje telewizyjne.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Aktualności z Urzędu Miasta