Zielona Góra,

sobota, 8 kwietnia 2017

W Zielonej Górze brakuje sali do akrobatyki otwartej dla wszystkichWreszcie w Zielonej Górze pojawiło się miejsce gdzie bezpiecznie można trenować salta i akrobatykę. Wszystkie inne miejsca były dostępne tylko dla zamkniętych grup- dla przykładu osobom "z zewnątrz" nie sposób się było dostać na salę akrobatyczną na ul. Urszuli.

W Zielonej Górze teraz to się zmieniło. Mozna wreszcie trenować salta do basenu z gąbkami, można wreszcie trenować le parkour w bezpiecznych warunkach, choć jak się okazuje- nie wszystkie elementy parku trampolin były dobrze zamocowane i niektóre elementy były nie przytwierdzone- podobno z pośpiechu przy otwieraniu obiektu. 

Ruszyły zajęcia z le parkour, akrobatyki etc. Koszt tych zajęć to jednorazowo aż 40 złotych, i zajęcia mają się odbywać jeśli znajdą się co najmniej 3 osoby chętne do udziału w zajęciach. Niestety, zajęcia są dwa razy droższe niż ja sam płaciłem za zajęcia z akrobatyki w Warszawie. Kurs le parkour także jest drogi - dużo droższy niż zajęcia w których uczestniczyłem w innych miastach. 

Jak się dowiedziałem, Park Trampolin w Zielonej Górze i tak jest jedym z tańszych cenowo obiektów w Polsce. W innych miastach wstęp do parku trampolin jest nawet droższy. Obiekt ten otwarto ze znacznym opóźnieniem, miał on pierwotnie ruszyć blisko 2 miesiące wcześniej. 

Sala okazała się bardzo parna, gorąca, ulgę sprawiał jedynie nawiew powietrza i wentylatory. Nieco bez sensu była wielka sala do gry w zbijaka, w której - w tego zbijaka jednak nie grano. Wielkim plusem była obecność instruktorów i możliwośc powtarzania po nich trików i podnoszenia poziomu. Wielkim minusem są wygórowane ceny. Chodząc na ten park trampolin codzienne, miesięcznie pozostawiłbym tam prawie tysiąc złotych! Karnety na kursy akrobatyki czy parkour także oscylują w granicach kilkuset złotych za np. 10 wejść. Na razie brak jest informacji czy Park Trampolin honoruje karty sportowe- typu Multisport, Benefit i inne. Z pewnością dzięki temu na korzystanie z tego parku stać byłoby więcej osób.


Czy obiekt się przyjmie? Nie wiem, Zielona Góra jest już specyficznym, bardzo konserwatywnym miastem. Park trampolin z pewnością zapełnia ogromną lukę w ofercie sportowej miasta. Nie wiadomo jednak czy znajdzie się aż tyle chętnych by park trampolin wyszedł na swoje. Je z pewnością będę jego stałym klientem, ale czy znajdzie się dostatecznie dużo innych chętnych? Czas pokaże.  


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Lubuskie Wiadomości