Zielona Góra,

sobota, 8 kwietnia 2017

Petycja w sprawie Wzgórz Piastowskich w Zielonej Górze


Treść petycji jest następująca:
My, mieszkanki i mieszkańcy Zielonej Góry oraz wszystkie i wszyscy, którym leży na sercu zachowanie naturalnego stanu lasu położonego na Wzgórzach Piastowskich:
1. Nie wyrażamy zgody na zmianę miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Wzgórz Piastowskich w Zielonej Górze poprzez przeznaczenie terenu na rzecz sportu i rekreacji lub usług oraz parkingu
Zamiast drzew na zaznaczonym terenie ma być parking oraz „rekreacja i usługi” (jak łatwo się domyślić, będzie to lodowisko, a może coś jeszcze). Co to oznacza? Stracimy kolejny fragment żywego lasu na rzecz betonu i zabudowy. Co gorsza, możemy zapomnieć o ciszy i spokoju podczas spacerów. Muzyka i agregaty na lodowisku będą źródłem hałasu uciążliwego dla spacerowiczów i mieszkańców pobliskiego bloku, a także dla dzikich mieszkańców lasu. Tutaj, w sąsiedztwie dużych osiedli, względna cisza jest na wagę złota!

Nie zgadzamy się również na lokalizację obiektu na terenie polany na błoniach przy amfiteatrze. Tu odpoczywamy, bawimy się i spotykamy. Dobrym miejscem na tego typu inwestycję wydaje się być kompleks sportowy przy ul. Sulechowskiej.

2. Sprzeciwiamy się budowie wieży widokowej w zaproponowanej wersji. Popieramy postulaty aktywistów Zielonogórskiego Towarzystwa Upiększania Miasta, Grupy F13, Inicjatywy Lokalnej - Las Piastowski oraz Ruchu Miejskiego - Zielona Góra, którzy proponują wybudowanie mniejszej i mniej kosztownej wieży widokowej, proporcjami zbliżonej do wielkości zielonogórskich wzniesień oraz odtworzenie założeń dawnego Parku Ludowego – elementu tożsamości miasta – z punktami widokowymi na wszystkich wzniesieniach.

17522862_220011828477546_6372729221976016353_n1.jpg
żródło: Partia Razem ZG

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Lubuskie Wiadomości