Zielona Góra,

sobota, 8 kwietnia 2017

Lotnisko Heringsdorf na wyspie Uznam ma być polsko- niemieckim produktem turystycznym


W dniu  15 stycznia 2015 r. w hali terminalu lotniska Heringsdorf odbyła się uroczystość podpisania listu intencyjnego w sprawie polsko - niemieckich działań dotyczących przyszłości lotniska na wyspie Uznam. - Rozwój lotniska w znaczny sposób poprawi system skomunikowania wyspy i naszych miast z resztą Polski, Niemiec i całej Europy. Dlatego dla nas wszystkich jest ważny jego rozwój, otwarcie się na kolejnych przewoźników. Będziemy w tym pomagać naszym niemieckim partnerom - dodał Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz.
W spotkaniu udział wzięli: Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz, Barbara Syrbe - starosta powiatu Vorpommern – Greifswald, Lars Petersen - burmistrz Gminy Heringsdorf, Uwe Hartmann burmistrz Gminy Kamminke, Dirk Zabel - prezes lotniska Heringsdorf -Katarzyna Rówińska Naczelnik Wydziału Promocji, Turystyki, Kultury i Sportu, Dörthe Hausmann - prezes Uznamskiej Spółki Turystycznej, Thomas Heilmann - prezes Serwisu Turystycznego Cesarskich Kurortow, Thilo Naumann - przewodniczacy grupy hotelarzy na wyspie Uznam, Norbert Raulin - przewodniczący rady nadzorczej lotniska Heringsdorf, Andrea Gronwald - prezes komunalnego związku Pomerania, Mariusz Lokaj - koordynator niemiecko-polskich projektów samorządowych.
Podejmowane przez nasze samorządy działania są przykładem doskonałej współpracy między polskimi i niemieckimi gminami. Zrealizowaliśmy wspólnie wiele przedsięwzięć społeczno gospodarczych, także komunikacyjnych. Tylko w ostatnich latach udało nam się wspólnie przedłużyć kolej UBB do Świnoujścia, powstała najdłuższa w europie trans graniczna ścieżka rowerowa łącząca historyczne cesarskie uzdrowiska po polskiej i niemieckiej części wyspy Uznam, międzynarodowa linia autobusowa.Lotnisko, w którego terminalu się znajdujemy, może stać się ich zwieńczeniem. Jako w przyszłości nie tylko lotnisko Heringsdorf, ale HERINGSDORF/ŚWINOUJŚCIE w znaczny sposób wzbogaci produkt turystyczny naszej wspólnej wyspy – powiedziała starosta Barbara Syrbe.
Rozwój lotniska w znaczny sposób poprawi system skomunikowania wyspy i naszych miast z resztą Polski, Niemiec i całej Europy. Dlatego dla nas wszystkich jest ważny jego rozwój, otwarcie się na kolejnych przewoźników. Będziemy w tym pomagać naszym niemieckim partnerom - dodał Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Aktualności z Urzędu Miasta