Zielona Góra,

piątek, 31 marca 2017

LAS Piastowski / Miasto Ogród organizuje w sobotę 1 kwietnia spacer po Wzgórzach Piastowskich

Zapraszamy serdecznie na Spacer Poszukiwawczy i Odkrywanie Śladów po starym Parku Ludowym (Volks Park) na wzgórzach Piastowskich!

W sobotę 1 kwietnia, podczas - i to nie żart;) - konsultacji na Piast Polanie będziemy mieć stanowisko jako strona społeczna wspólnie z Zielonogórskim Towarzystwem Upiększania Miasta i aktywistami miejskimi. Chcemy Wam pokazać sposoby za zagospodarowanie Wzgórz Piastowskich, bazując w dużej mierze na przedwojennych czasach ich świetności i naturalnym charakterze tego wyjątkowego miejskiego terenu rekreacji.

Spacer połączymy z mini warsztatem fotograficznym. Korzystając z wiosennej pogody, i z tego, że na drzewach i krzewach nie ma jeszcze liści a okolica jest "przejrzystsza", za pomocą prostych środków techniki jak aparaty foto, telefony komórkowe, smartfony i inne podręczne zdobycze techniki, uwiecznimy na zdjęciach odkryte ślady po starym Parku Ludowym. Z tak powstałej dokumentacji w kolejnym czasie powstanie wystawa, by materiały pokazać szerszej publiczności.

Start spaceru o godzinie 14! Informacje o zbiórce na naszym stanowisku na Piastowskiej Polanie. 

A teraz słów kilka o Parku Ludowym (Volks Park).
Park został utworzony w latach 20 ubiegłego wieku..
Miejsce kiedyś niezwykle urodziwe i popularne wśród dawnych mieszkańców miasta. Spacery pań w długich sukniach i panów we frakach były na porządku dziennym. Przemierzano teren od dzisiejszego Parku Piastowskiego po Ogród Botaniczny, a nawet "zapuszczano się" w las na Wzgórze Wilkanowskie, które było urodziwym miejscem spotkań i odpoczynku.
Od 1945 park popadł w niełaskę władz, zarósł a wartościowe drzewa liściaste zostały wycięte. W dawnym parku urósł las.
Mimo to, wciąż są ślady założenia parkowego, które przy pomocy ostatnich unijnych funduszy mogłoby odzyskać dawny blask.
Zarośnięte polany, punkty i osie widokowe, zaniedbane stawy czy zrujnowane dawne ścieżki mogłyby dzięki ostatnim unijnym funduszom odzyskać dawny blask i dodać atrakcyjności Wzgórzom.


-- 
według: LAS Piastowski / Miasto Ogród 


Adam Fularz, manager Radiotelewizji

Prezes Zarządu, WIECZORNA.PL SP. Z O. O.,ul. Dolina Zielona 24A,   65-154 Zielona Góra

Wydawnictwo Merkuriusz Polski
"Wieczorna.pl" sp. z o.o.
T +48604443623
F +442035142037
E adam.fularz@wieczorna.pl
Dolina Zielona 24a, PL 65-154 Zielona Góra
KRS 0000416514, NIP 9731008676, REGON 081032764

AGENCJA PRASOWA MERKURIUSZ POLSKI- Wieści i treści od 3 stycznia 1661

TEKSTY

Każdego dnia Agencja Merkuriusz udostępnia kilka materiałów prasowych ze wszystkich regionów Polski. Dotyczą one najważniejszych wydarzeń w skali kraju, różnych dziedzin życia. Stanowi źródło informacji dla redakcji prasowych.

ZDJĘCIA

Na zamówienie abonenta udostępniamy serwis fotograficzny. Korzystają z niego serwisy internetowe i redakcje prasowe.

WIDEO

Na zamówienie abonenta udostępniamy serwis video. Korzystają z niego stacje telewizyjne.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Aktualności z Urzędu Miasta