Zielona Góra,

wtorek, 28 marca 2017

Konsultacje społeczne w sprawie likwidacji kolei aglomeracyjnej w Zielonej Górze- zaproszenie


Zapraszamy na spotkanie dot. konsultacji społecznych w sprawie likwidacji kolei miejskiej w Zielonej Górze. Spotkanie na rondzie Anny Borchers w Zielonej Górze (skrzyżowanie Dworcowej/ Batorego) w poniedziałek 3 kwietnia o godz. 18:30

Dlaczego interesuje nas zdanie mieszkańców?

W Zielonej Górze likwiduje się kolej aglomeracyjną pod 4- jezdniową drogę samochodową. Nikt nigdy w tej sprawie nie pytał mieszkańców o zdanie. Jako agencja prasowa jesteśmy ciekawi, co mieszkańcy mają do powiedzenia w tym temacie. W Rzeszowie czy Olsztynie (por. http://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci/olsztyn-plany-pkp-plk-z-perspektywa-powstania-kolei-aglomeracyjnej-80765.html ) podjęto decyzje o budowie kolei aglomeracyjnych. W tym samym momencie torowisko w Ziel. Górze- ongiś służące przewozom aglomeracyjnym (za dowód niech służą archiwalne rozkłady jazdy) jest likwidowane pod czterojezniową drogę finansowaną ze środków unijnych.

Spacer badawczy

Zgodnie z metodologią prowadzenia konsultacji społecznych organizujemy spacer badawczy. W czasie spaceru zbierzemy - celem publikacji w prasie- opinie mieszkańców na temat ostatecznej likwidacji sieci wewnątrzmiejskiej kolei w Zielonej Górze pod 4-pasmową ulicę Aglomeracyjną. Opowiemy o początkach kolei miejskiej i podmiejskiej w Zielonej Górze. Opiszemy, jak zielonogórscy fabrykanci stworzyli torowiska które zaopatrywały także rozliczne zakłady przemysłowe na terenie całego miasta. Pokażemy pierwsze rozkłady kolei podmiejskiej i pokażemy archiwalne zdjęcia pociągów na wewnątrzmiejskiej trasie. Opiszemy też różne propozycje wykorzystania tej linii kolejowej po 1989 roku, poczynając od opowieści o wizji kolei miejskiej zapisanej w strategii miasta z 1996 roku.


więcej informacji:

https://www.facebook.com/Konsultacje-Likwidacja-kolei-aglomeracyjnej-w-Zielonej-G%C3%B3rze-110942819404863/

http://wieczorna.pl/categories/12Adam Fularz, manager Radiotelewizji

Prezes Zarządu, WIECZORNA.PL SP. Z O. O.,ul. Dolina Zielona 24A,   65-154 Zielona Góra

Wydawnictwo Merkuriusz Polski
"Wieczorna.pl" sp. z o.o.
T +48604443623
F +442035142037
E adam.fularz@wieczorna.pl
Dolina Zielona 24a, PL 65-154 Zielona Góra
KRS 0000416514, NIP 9731008676, REGON 081032764

AGENCJA PRASOWA MERKURIUSZ POLSKI- Wieści i treści od 3 stycznia 1661

TEKSTY

Każdego dnia Agencja Merkuriusz udostępnia kilka materiałów prasowych ze wszystkich regionów Polski. Dotyczą one najważniejszych wydarzeń w skali kraju, różnych dziedzin życia. Stanowi źródło informacji dla redakcji prasowych.

ZDJĘCIA

Na zamówienie abonenta udostępniamy serwis fotograficzny. Korzystają z niego serwisy internetowe i redakcje prasowe.

WIDEO

Na zamówienie abonenta udostępniamy serwis video. Korzystają z niego stacje telewizyjne.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Aktualności z Urzędu Miasta