czwartek, 16 lutego 2017

Co ze snowparkiem w Zielonej Górze?

Adam Fularz: "Nasze miasto niemal nic nie oferuje młodym ludziom. Żyjemy tutaj na zupełnej prowincji, poza cywilizacją typową dla większych miast Polski, i ciężko jest tutaj uprawiać sporty zimowe nawet mimo tego krótkiego przedwojennego stoku narciarskiego. Dziś większość młodych ludzi jeździ już na snowboardach a dla nas nie ma nic. Od kilku lat tutejsza młodzież jeżdżąca na snowboardzie sama sobie buduje małe elementy snowparku: funboxy, quarterpipe'y, małe dropy do skoków. Snowboarderzy jako raili używają poręczy od ławek w parkach- sam tak robię.Chcemy by w tym mieście powstał porządny snowpark, z railami, skocznią typu bigair albo conajmniej midair, z funboxami i quarterpipe'ami. To nie kosztuje wiele, te przeszkody są wykonywane z ziemi, tylko po prostu trzeba je usypać. Potrzebne sa także metalowe raile (poręcze) po których się jeździ snowboardem. Mój kolega projektuje skateparki i snowparki, myśle że przy odrobinie checi ze strony władz miasta taki snowpark mógłby powstac sposobem gospodarczym jeszcze na ten sezon. Nie wszystkich bowiem stać by zimę spędzać w górskich kurortach, a dojazd w polskie góry z naszego miasta jest fatalny, szczególnie koleją po tej zdezelowanej linii na Wrocław. Wielu snowboarderów z naszego miasta jeszcze nigdy nie jeździło w prawdziwym snowparku. Jesteśmy ofarami zapaści cywilizacyjnej naszego miasta. Snowparki to standard, są już dziś niemal wszędzie, nawet tam gdzie nie ma górek, tylko nie u nas. My cierpimy z tego powodu że nie dość że trudno dotrzeć z tego miasta w góry, to jeszcze nawet nie ma podstawowej infrastruktury sportowej dla snowboardzistów. Nikt nie zauważył że większość młodych ludzi dziś to już nie narciarze, a snowboardziści. Preferencje się zmieniły, ale za tym nie poszła infrastruktura"


Przed laty proponowano także miejsce gdzie mógłby powstać mały snowpark: jest to była skocznia narciarska na terenie zapuszczonego parku za campusem A Uniwersytetu Zielonogórskiego. Skocznia ma spadek wystarczający dla wykonywania ewolucji na snowboardach. Konieczne są tam niewielkie prace ziemne- usypanie przeszkód, odtworzenie oświetlenia i zamontowanie raili.--
--
Adam Fularz, manager Radiotelewizji

Prezes Zarządu, WIECZORNA.PL SP. Z O. O.,ul. Dolina Zielona 24A,   65-154 Zielona Góra

Wydawnictwo Merkuriusz Polski
"Wieczorna.pl" sp. z o.o.
T +48604443623
+442035142037
E adam.fularz@wieczorna.pl
Dolina Zielona 24a, PL 65-154 Zielona Góra

AGENCJA PRASOWA MERKURIUSZ POLSKI- Wieści i treści od 3 stycznia 1661

TEKSTY

Każdego dnia Agencja Merkuriusz udostępnia kilka materiałów prasowych ze wszystkich regionów Polski. Dotyczą one najważniejszych wydarzeń w skali kraju, różnych dziedzin życia. Stanowi źródło informacji dla redakcji prasowych.

ZDJĘCIA

Na zamówienie abonenta udostępniamy serwis fotograficzny. Korzystają z niego serwisy internetowe i redakcje prasowe.

WIDEO

Na zamówienie abonenta udostępniamy serwis video. Korzystają z niego stacje telewizyjne.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komunikaty