Zielona Góra,

poniedziałek, 23 stycznia 2017

LOT zaoferuje na trasie z Warszawy do Zielonej Góry 40 tysięcy miejsc w roku 2017

Lot będzie oferować z Zielonej Góry jedno połączenie dziennie. Będą loty łączone do miast w całej Europie z przesiadką w Warszawie na podstawie jednego biletu. Oferowanie miejsc na trasie będzie wynosiło 40 tysięcy miejsc od marca do końca roku 2017. Będzie 6 par lotów tygodniowo. Ceny mają się zaczynać od 89 PLN. Za czasów linii Sprintair wskaźnik wypełnienia miejsc- load factor na trasie z Warszawy do Zielonej Góry wynosił ok. 50 %. Wcześniej brakowalo na lotnisku systemu ILS. Na chwilę obecną  planowana jest nowa droga samochodowa do portu lotniczego. Nie posunęły się naprzód plany budowy połączenia kolejowego do terminala pasażerskiego. Linia kolejowa na lotnisko jest obecnie własnością prywatną i nie należy do władz województwa.

Wprowadzenie LOT-u to szansa na połączenia na jednym bilecie wszędzie tam gdzie latają linie Lot. Będzie to 8 port lotniczy z ofertą krajowych połączeń linii Lot. Będzie to połączenie bez międzyladowania. Infrastruktura portu jest przygotowana. Będzie latał samolot Bombardier DHC Q400 mający 78 miejsc siedzacych. Ma być ok. 2,5-krotnie więcej miejsc siedzących niż obecnie.

Zielona Góra bedzie widoczna jako port lotniczy w całej Europie. Będą połączenia przesiadkowe do całej Europy. Linie Lot wracają na lotnisko do Zielonej Góry od 1 marca. Do 30 grudnia 2018 roku loty będą realizowane wg obecnie zawieranej umowy, która jednak nie jest jeszcze podpisana.

Ma być odwieszona spółka lotnicza już w tym roku. Tak ogłosiła marszałek woj. lubuskiego E. Polak.  Władze są po rozmowach z miastem Zielona Góra które dołożyło się kwotą 2 mln PLN rocznie i w sumie władze mają zarezerwowane ok. 7 mln PLN na przetarg na połączenia międzynarodowe z lotniska Zielona Góra.

W porcie lotniczym Babimost ma powstać szkoła kształcenia pilotów. Profil główny kształcenia to przyszły pilot liniowy. Ten ośrodek w Babimoscie ma kształcić pilotów samolotów silnikowych, samoloty bezsilnikowe pozostaną domeną lotniska w Przylepie. Wniosek o certyfikat na kształcenie pilotów jest przygotowywany. Rozpoczną od jednego- dwóch samolotów silnikowych.  Będą starali się współpracować z ośrodkiem szkolenia lotniczego w Przylepie.

--
--

Adam Fularz, manager Radiotelewizji

Prezes Zarządu, WIECZORNA.PL SP. Z O. O.,ul. Dolina Zielona 24A,   65-154 Zielona Góra

Wydawnictwo Merkuriusz Polski
"Wieczorna.pl" sp. z o.o.
T +48604443623
F +442035142037
E adam.fularz@wieczorna.pl
Dolina Zielona 24a, PL 65-154 Zielona Góra

AGENCJA PRASOWA MERKURIUSZ POLSKI- Wieści i treści od 3 stycznia 1661

TEKSTY

Każdego dnia Agencja Merkuriusz udostępnia kilka materiałów prasowych ze wszystkich regionów Polski. Dotyczą one najważniejszych wydarzeń w skali kraju, różnych dziedzin życia. Stanowi źródło informacji dla redakcji prasowych.

ZDJĘCIA

Na zamówienie abonenta udostępniamy serwis fotograficzny. Korzystają z niego serwisy internetowe i redakcje prasowe.

WIDEO

Na zamówienie abonenta udostępniamy serwis video. Korzystają z niego stacje telewizyjne.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Aktualności z Urzędu Miasta