Zielona Góra,

czwartek, 29 września 2016

Co z Akademią Lubuską?

Podczas debaty o szansach na ośrodek akademicki w woj. lubuskim padła propozycja utworzenia Akademii Lubuskiej. Jedna wersja tego pomysłu przewidywała scalenie wszystkich uczelni województwa w jedną wielką alma mater ściśle związaną z uniwersytetem Viadrina. Inna, moja wersja pomysłu którą opowiedziałem, przewidywała na początek scalenie resztek, lub pozostałości po szkolnictwie wyższym Zielonej Góry- resztek po dwóch prywatnych uczelniach wyższych Zielonej Góry, które albo upadły albo ledwie dyszą, z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Sulechowie. Szkoła ta zyskałaby kampusy w Zielonej Górze, i byłaby drugą uczelnią wyższą miasta. Konkurencja moim zdaniem zawsze robi dobrze na rynku. Powinno się rozwijać konkurencję między uczelniami. Akademia Lubuska mogłaby powstać jako konkurencyjna państwowa uczelnia wyższa. Zamiast bezustannie rozbudowywać miejscowy uniwersytet, możnaby powołać coś konkurencyjnego, na bazie PWSZ w Sulechowie.
Podałem przykład że w Oksfordzie są przecież dwa uniwersytety, obydwa działają i mają się dobrze. To samo można stworzyć w Zielonej Górze. W Rzeszowie jest przecież nie tylko jedna uczelnia wyższa, działa i uniwersytet, i politechnika.

W Zielonej Górze należy rozbudować liczbę uczelni wyższych do dwóch dużych. Można pomyśleć o dofinansowaniu z miejskich środków ożywienia dwóch uczelni prywatnych.

--
--

Adam Fularz, manager Radiotelewizji

Prezes Zarządu, WIECZORNA.PL SP. Z O. O.,ul. Dolina Zielona 24A,   65-154 Zielona Góra

Wydawnictwo Merkuriusz Polski
"Wieczorna.pl" sp. z o.o.
T +48604443623
F +442035142037
E adam.fularz@wieczorna.pl
Dolina Zielona 24a, PL 65-154 Zielona Góra

AGENCJA PRASOWA MERKURIUSZ POLSKI- Wieści i treści od 3 stycznia 1661

TEKSTY

Każdego dnia Agencja Merkuriusz udostępnia kilka materiałów prasowych ze wszystkich regionów Polski. Dotyczą one najważniejszych wydarzeń w skali kraju, różnych dziedzin życia. Stanowi źródło informacji dla redakcji prasowych.

ZDJĘCIA

Na zamówienie abonenta udostępniamy serwis fotograficzny. Korzystają z niego serwisy internetowe i redakcje prasowe.

WIDEO

Na zamówienie abonenta udostępniamy serwis video. Korzystają z niego stacje telewizyjne.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Aktualności z Urzędu Miasta