Zielona Góra,

poniedziałek, 22 czerwca 2015

38 lat lotów pasażerskich z portu lotniczego Zielona Góra


Rejsy do Zielonej Góry funkcjonowały w ramach PLL LOT od 1977 do końca marca 2003 roku, głównie w sezonie letnim. Samoloty AN-24 LOT latały do Zielonej góry naprzemiennie przez Poznań i Bydgoszcz między 1977 a 1982 rokiem. Po wprowadzeniu stanu wojennego w 1981 roku, rejsy zostały zawieszone. Wznowienie nastąpiło 10 lipca 1982 roku i od tego momentu rejsy wykonywane były do roku 1990. W okresie od 1991 do 25 marca 2001 komunikacja została zawieszona. Wznowienie lotów na trasie Warszawa – Poznań - Zielona Góra nastąpiło 25 marca 2001, a od 26 października do 27 marca 2004 roku połączenia te przejął Eurolot. Połączenia obsługiwane były samolotem ATR-72.

Lotnisko Zielona Góra/Babimost na czas remontu drogi startowej na lotnisku w Poznaniu Ławicy, przejmie większą część ruchu charterowego. Przykładem, że lotnisko jest gotowe do przyjęcia dużych samolotów transportowych i pasażerskich były manewry wojsk NATO w dniach 9.06.2015 – 19.06.2015. Na lotnisku lądowały takie maszyny jak A 330, DC 10, C 17, B 737.

Odpowiedzi rzecznika prasowego:

  Najbliższe plany województwa lubuskiego :

· Sformułowanie nowej umowy partnerskiej pomiędzy województwem lubuskim a PPL jako zarządzającym portem lotniczym Zielona Góra/Babimost.

· Rozmowy z przewoźnikami lotniczymi w sprawie połączeń lotniczych z lotniska Zielona Góra/Babimost przy wsparciu zarządzającego portem (PPL).

· Rozmowy z touroperatorami i przewoźnikami charterowymi.

 Na pytanie o ile tańsze byłyby bilety lotnicze gdyby połączenia odbywały się z Babimostu do portu w Modlinie należy zadać sobie pytanie ile osób chciałoby z takiego połączenia skorzystać. Czy czas połączenia zrekompensuje cena? Nie ma możliwości uruchomienia próbnego połączenia z lotniska Zielona Góra/Babimost do portu lotniczego Modlin.


Czy możliwa jest rozbudowa siatki połączeń o kolejne kierunki?

Tak, istnieje możliwość rozbudowy siatki połączeń o kolejne kierunki. Prowadzone są rozmowy z przewoźnikami.

Jakie są Państwa opinie na temat wprowadzenia połączenia kolejowego do portu lotniczego w Zielonej Górze- Babimoście?

Do portu lotniczego nie ma połączenia kolejowego i Województwo Lubuskie nie planuje budowy linii kolejowej do portu w Babimoście.


 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Aktualności z Urzędu Miasta